رهایی قاتل از چوبه دار

تهران - ایرنا - یک پرونده قصاص، با تلاش‌های رئیس و اعضای شعبه ۳۰۴۷ مجتمع ۳۰ شورای حل اختلاف تهران در ندامتگاه زنان مختومه شد و با رضایت اولیای دم، قاتل از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از شورای حل اختلاف استان تهران، معاون ارجاعی در امور زنان شورای حل اختلاف تهران گفت: مددجو خانم «س.ع» به اتهام  ایراد صدمه بدنی و اسید پاشی (قتل) از ۲۶ بهمن سال ۹۵ به ندامتگاه زنان استان تهران معرفی  شد و ۲۹ آبان سال ۹۷ حکم قصاص نفس برای وی از سوی شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران صادر شد.

حسب گواهی حصر وراثت، ورثه مقتوله شوهر، فرزندان و مادر او معرفی شدند و از آن زمان تاکنون با برگزاری جلسات متعدد صلح و سازش توسط شعبه ۳۰۴۷ شورای حل اختلاف مستقر در زندان زنان و پیگیری های حضوری و تلفنی، سعی در مصالحه و گذشت اولیای دم از حق قصاص شدند.

در نهایت با کمک خانواده زندانی و خیران، مبلغ مورد مصالحه به شوهر مقتول به عنوان ولی دم و قیم قانونی فرزندان صغیر مقتوله پرداخت و رضایت همه اولیای دم جلب شد. البته مادر مقتوله قبلاٌ رضایت بی قید و شرط  خود را اعلام کرده بود و با گذشت دیگر اولیای دم از قصاص و با عنایت به آن که قاتل مجازات سه سال و ۶ ماه حبس تعزیری را نیز گذارانده  بود از زندان آزاد شد.

به گزارش ایرنا، غلامرضا مهدوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران دهم آذر ماه در مورد پرونده های قتل عمد که منجر به صلح و سازش شده به ایرنا گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، هشت فقره قصاص با اقدامات و تلاش‌های شوراهای حل اختلاف منجر به گذشت شد همچنین ۶ فقره قصاص هم در نیمه دوم سال ۹۸ رضایت گرفته شد.

مهدوی با اشاره به تشکیل هیات های صلح یاری افزود: این هیات ها با حضور اقشار و صنوف مختلف از جمله هنرمندان، ورزشکاران، بازاریان در تلاش هستند تا برای پرونده‌های زندانیانی که منتظر اجرای حکم قصاص هستند، گام های موثرتری بردارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha