۲۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84144142
۰ نفر

برچسب‌ها

بانک توسعه آسیا رشد اقتصادی چین را ۷.۷ درصد پیش بینی کرد

تهران- ایرنا- بانک توسعه آسیا در گزارش تکمیلی خود با عنوان «چشم انداز توسعه آسیا ۲۰۲۰» پیش بینی کرد که اقتصاد چین در سال ۲۰۲۱ میلادی ۷.۷ درصد رشد خواهد کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از رادیو بین المللی چین، در این گزارش آمده است که احیای اقتصاد چین در سال جاری نیز سریعتر از حد انتظار بوده، از این رو این بانک پیش بینی خود از رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۲۰ را از ۱.۸ به ۲.۱ درصد افزایش می دهد.

بر اساس این گزارش تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه سوم سال جاری در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۴.۹ درصد رشد یافته است. گزارش نشان می دهد اقتصاد چین در ۹ ماهه امسال هم رشد مثبت ۰.۷ درصد داشته است.

گزارش حاکی است در حال حاضر، صنعت چین به سرعت در حال بهبود است و رشد صنایع خدماتی مانند رستوران و هتل نیز موجب سرعت احیای کل اقتصاد می شود.

داده های گمرک ملی چین نشان می دهد صادرات چین در ماه نوامبر (۱۱ آبان تا ۱۱ آذر) با سریعترین سرعت از فوریه ۲۰۱۸ تا کنون در حال رشد است، موضوعی که کارشناسان معتقدند بیانگر تقاضای جهانی برای محصولات صنعتی و مواد اولیه از چین در آستانه آغاز واکسیناسیون کرونا در برخی کشورهای جهان است.

در ۱۱ ماه اول سال جاری میلادی تجارت خارجی چین افزون بر ۴.۱۷ تریلیون دلار بوده است که رشد سالانه ۰.۶ درصدی را نشان می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha