زنجان از ۱۷۲ خانه ورزش روستایی بهره‌مند است

زنجان - ایرنا - رییس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان، گفت: تاکنون ۱۷۲ خانه روستایی در سطح این استان تجهیز و راه اندازی شده که ۲۵ باب آن مربوط به امسال است.

اکبر اخوان، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پارسال ۷۱ خانه ورزش روستایی در زنجان تجهیز و راه اندازی شد افزود: برای امسال نیز تجهیز و راه اندازی ۷۰ خانه ورزش روستایی دیگر هدف گذاری شده است.

وی با بیان اینکه تجهیز و راه اندازی خانه‌های ورزش روستایی، بر اساس نیاز سنجی ‌های انجام شده، صورت می‌گیرد، اظهار داشت: امسال ۱۰ خانه در روستاهای خدابنده و پنج باب نیز در روستاهای ماهنشان، ایجرود، زنجان (۲) و طارم، تجهیز و راه اندازی شد.   

اخوان تصریح کرد: تا پایان سال نیز تعداد ۵۰ خانه ورزش روستایی دیگر نیز در سطح شهرستان های این استان تجهیز و راه اندازی خواهد شد که به حتم در ارتقای سطح ورزش های روستایی و جلب و جذب روستائیان علاقه مند به ورزش، موثر خواهد بود. 

رییس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه شیوع بیماری ویروس کرونا بر ورزش روستایی این استان نیز سایه افکنده است، گفت: به علت پیشگیری از ابتلا ورزشکاران به این ویروس منحوس، سالن ها و خانه های ورزش روستایی استان زنجان نیز به حالت تعطیل درآمد.

به گزارش ایرنا، از سال ۹۶ تا ۹۸ تعداد ۱۴۸ خانه ورزش روستایی در استان زنجان تجهیز و راه اندازی شد که ۱۰ باب آن مربوط به سال ۹۶ و ۷۴ باب آن به سال ۹۷ و مابقی (۶۴ خانه) به سال ۹۸ مربوط می شود که این اقدام نیز در سایه حمایت های مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان صورت گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها