نیکوکاران همدانی ۲۷ میلیارد تومان به ایتام استان کمک کردند

همدان- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان گفت: نیکوکاران و حامیان ایتام استان در هشت ماه نخست امسال ۲۷ میلیارد تومان وجه نقد را به صورت مستقیم به حساب افراد تحت حمایت خود پرداخت کردند.

به گزارش ایرنا، «پیمان ترکمانه» روز یکشنبه در همایش پویش طرح اکرام ایتام که در استانداری همدان برگزار شد، افزود: در برنامه ریزی صورت گرفته تلاش داریم تا پایان سال جاری، ایتام زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت مستقیم، ماهانه به ازای هر تَن ۷۰۰ هزار تومان از طریق حامیان دریافت کنند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۴۲ هزار حامی در سطح استان همدان برای حمایت از ایتام ثبت نام کرده اند و ماهانه مبلغ ۶۶ هزار تومان به حساب فرد مورد نظر واریز می‌کنند.

ترکمانه عنوان کرد: برای رسیدن به هدف تعیین شده، باید ۸۴ هزار حامی دیگر نیز تا پایان سال جاری به جمع حامیان استان اضافه شوند.

وی بیان کرد: در پویش «ایران مهربان» برنامه ریزی شده تا ۲۷ هزار کارمند، ۲۶ هزار تن از اصناف و ۱۱ هزار تن از صنعت‌کاران به جمع حامیان ایتام استان بپیوندند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان گفت: بر اساس اجرای این پویش، ۳۳ هزار تَن از جمعیت شهرستان همدان، ۱۶ هزار تن از ملایر، ۲۲ هزار نفر از نهاوند و تویسرکان و نزدیک به ۱۵ هزار تن دیگر نیز از سایر شهرستان‌ها به عنوان حامی جمع حامیان استان اضافه می‌شوند.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی اقتصادی، بسیاری از مشکلات خانواده‌های نیازمند با کمک نقدی حل می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز گفت: همه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان موظفند در راستای اجرای این طرح و جذب حامی، نیروهای خود را برای این کار خدا پسندانه و کمک به ایتام دعوت کنند.

مصطفی آزادبخت با اشاره به اینکه کمک به بندگان نیازمند، ایتام و محسنین جایگاه والایی دارد، اظهار داشت: در جامعه اسلامی توجه به نیازمندان یکی از مهمترین وظایف مردم است و انتظار داریم مردم در پویش «ایران مهربان» مشارکت گسترده داشته باشند.

وی اضافه کرد: ۵۹ نماینده در دستگاه های اجرایی استان برای مشارکت کارمندان و جذب حامیان ایتام معرفی شدند تا این طرح با مشارکت حداکثری به نتیجه برسد.

آزادبخت عنوان کرد: برای رسیدن به هدف جذب ماهانه ۷۰۰ هزار تومان، برای هر یک از ایتام، باید علاوه بر روش‌های قدیمی، از روش های جدید و نوین جذب مشارکت مردمی استفاده شود.

وی با اشاره به فرارسیدن نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی تصریح کرد: افکار بلند و مهم این سردارِ شهید باعث نابودی داعش در خارج از مرزهای ایران اسلامی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان بیان کرد: استکبار جهانی، داعش را برای ورود به خاک ایران اسلامی به وجود آورده بود که با ورود سرداران شهید سلیمانی و همدانی این توطئه بی اثر شد.

بر اساس آخرین آمار بیش از ۴۴ هزار خانواده زیر نظر کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان به صورت ماهانه مستمری دریافت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha