مردم مغرب مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند

تهران- ایرنا- «احمد ویحمان» رئیس «دیده بان مبارزه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در مغرب» با تاکید بر این که ملت این کشور مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند، گفت: هرکسی که فلسطین را رها کند، نمی توان صحرای غربی را به دست او سپرد.

  به گزارش ایرنا به نقل از سودان تریبون، رئیس این نهاد دیده بان، اقدام دولت مغرب برای برقراری روابط با رژیم صهیونیستی را «سقوط آزاد» توصیف کرد و گفت که هیچ کس انتظار آن را نداشت که رباط پس از سال‌ها مقاومت و حمایت از ملت فلسطین، روابط خود با تل آویو را عادی سازی کند.

رئیس «دیده بان مبارزه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در مغرب» تأکید کرد: رژیم صهیونیستی، رژیمی است که علیه تمامیت ارضی مغرب و انسجام اجتماعی آن توطئه می‌کند و در تلاش است تا آن را به ۶ بخش تجزیه کند.

انجمن علمای مغرب نیز در بیانیه‌ای در مخالفت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دولت مغرب باید در توافق عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی بازنگری کند، چراکه این اقدام لکه ننگی بر پیشانی کشوری است که سالها به وظایف خود در دفاع از امت فلسطین عمل کرده است.

در این بیانیه آمده است: ما بسیار از عزم و اراده مغرب برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و برپایی روابط دیپلماتیک و اقتصادی بین دو طرف متاثر شدیم.

انجمن علمای مغرب تأکید کرده که این توافق شایشه جایگاه مغرب که ریاست کمیته قدس را بر عهده دارد و نقش مهمی در دفاع از فلسطین ایفا کرده، نیست.

پس از امضای توافق سازش امارات، بحرین و سودان با رژیم صهیونیستی، مغرب نیز اخیرا اعلام کرده که روابط خود را با تل آویو عادی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha