کرونا در شاهین‌دژ به وضعیت زرد درآمد

مهاباد- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: با تلاش مجموعه کادر درمانی و همراهی شهروندان، وضعیت مقابله با کرونا در این شهرستان از حالت نارنجی به زرد تغییر یافته است.

امین قلندرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به همت و با تلاش اعضای عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا و همراهی و مشارکت اقشار مختلف مردم، شهرستان شاهین دژ از وضعیت نارنجی خارج و هم اینک زرد شده است.

وی ادامه داد: با تلاش‌ گسترده شبکه بهداشت و درمان در قالب طرح‌های مختلف، آموزش،  همراهی دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردم، امکان تغییر وضعیت به حالت سفید نیز در ماه‌های آینده امکان‌پذیر و دور از دسترس نیست.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ با اشاره به اینکه میزان مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی نسبت به ماه قبل به نصف کاهش یافته است، اظهار داشت: هم‌اکنون تنها پنج نفر در بخش ایزوله بیمارستان شهید راثی این شهرستان بستری هستند که از این تعداد یک نفر در آی. سی. یو بستری است.

قلندرزاده با تاکید بر اینکه عادی انگاری در شرایط فعلی نیز می‌تواند خطرناک باشد،  اضافه کرد: انتظار می‌رود این وضعیت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مشارکت مردم همچنان تداوم داشته باشد.

وی اظهار داشت: در شرایط فعلی تنها راهی که می‌توان از طریق آن بر بیماری به صورت کامل غلبه و از ابتلا به آن جلوگیری کرد، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول پیشگیرانه است.

وی با بیان اینکه تجمع‌های خانوادگی و مراسم‌های گروهی بیشترین عامل شیوع بیماری کروناست، افزود: شهروندان در حد امکان،  شب‌نشینی و دورهمی را به حداقل رسانده و شب یلدای امسال را به‌صورت مجازی برگزار کنند.

شاهین‌دژ با ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است؛ این شهرستان از جمله نخستین شهرستان‌های آذربایجان‌غربی بود که شیوع بیماری کرونا در آن تثبیت شد.

در آذربایجان‌غربی طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان‌های قرمز تکاب، چایپاره و شوط به نارنجی و شهرستان های سردشت و شاهین‌دژ به زرد تغییر وضعیت داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha