۲۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84143790
۴ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰۰ تن قیر به راه‌های زیرسازی شده سمیرم اختصاص یافت

اصفهان- ایرنا- نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: سهمیه قیر هزار تنی به راه‌های زیرسازی شده و پل‌های در دست احداث این شهرستان اختصاص یافت.

اصغر سلیمی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا به نشست اخیر خود با معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و اظهارداشت: علاوه بر راه‌ها و جاده ها به روکش آسفالت برخی محورهای منطقه  قیر اختصاص داده می شود.

به گفته وی آسفالت برخی محورها همچون جاده سمیرم به شهر حنا یا در بخش پادنای بزرگ و مسیرهای روستاهای بیده، دیلی و خفر نیازمند روکش است.

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی به خرید یک دستگاه بیل مکانیکی برای اداره راهداری و محل و نقل جاده ای این شهرستان اشاره  و اضافه کرد : مقرر شد با دستور معاون وزیر راه، این دستگاه ضروری، به فوریت برای شهرستان تامین شود.

سلیمی اختصاص اعتبار برای راه‌های شهرستان همچون جاده بین استانی روستای شهید پادنا به دژکُرد اقلید، روستای خفر به دشت‌بال و شهر ونک به سولگان از توابع شهرستان بروجن را از دیگر موارد مطرح شده در این نشست کاری برشمرد.

جلسه با خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه راه‌های کشور مورد و مطالبه مهم دیگری بود که نماینده سمیرم به منظور ادامه کار احداث پروژه ملی چهار خطه کردن جاده سمیرم به یاسوج پیگیری کرده است.

به گفته سلیمی معاون وزیر در این جلسه قول داد این موضوع را پیگیری کند تا کار ساخت جاده‌ای که شریان حیاتی برای اتصال مرکز به جنوب کشور حیاتی است، دوباره از سر گرفته شود.

نماینده مردم سمیرم در خانه ملت یادآور شد: کارهای پایانی احداث این جاده در محدوده استان کهگیلویه و بویراحمد در دست اقدام و انجام است اما در محدوده استان اصفهان با وجود پیشرفت کار خوب در ابتدای سال گذشته، بار دیگر متوقف شده است.

بر این اساس سال گذشته نیز یک‌هزار تن قیر برای آسفالت معابر روستاهای هر چهار بخش مرکزی، پادنا، وردشت و پادنای بزرگ سمیرم اختصاص یافته بود.

شهرستان سمیرم با افزون بر ۱۰۰ هزار جمعیت عشایری و ثابت، شش شهر، چهار بخش مرکزی، وردشت، پادنا و پادنای بزرگ و ۱۵۰ آبادی و روستا در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان و ۱۶۴ کیلومتری شمال یاسوج واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha