مه غلیظ دید افقی در جاده بوکان - شاهین‌دژ را به ۱۵ متر کاهش داد

مهاباد- ایرنا- سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوکان گفت: مه غلیظ، دید افقی در گردنه‌های مسیر جاده بوکان - شاهین دژ را به کمتر از ۱۵ متر کاهش داد.

هاوری شمس‌اللهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اکنون دید افقی در برخی گردنه‌های این مسیر به ۱۰ تا ۱۵ متر رسیده است که رانندگان باید در این مسیر هنگام تردد از چراغ مه‌شکن استفاده و فاصله طولی را رعایت کنند.

وی افزود: با توجه به کاهش دید افقی و کاهش دما در این محور مواصلاتی به‌ویژه در گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به مسافرت کنند.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوکان گفت: از ابتدای شروع برف در این شهرستان تاکنون ۶۳۷ کیلومتر راه روستایی در این شهرستان برف‌روبی شده است.

وی از رانندگان وسایل نقلیه به‌ویژه خودروهای مسافرکش روستایی خواست ضمن استفاده از زنجیرچرخ تا قبل از پایان عملیات برف‌روبی از تردد در محورهای روستایی و سخت‌گذر خودداری کنند.

سرپرست اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوکان بیان کرد: با توجه به کاهش دید افقی، برودت و کاهش دما در این محورها، رانندگان نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به مسافرت کنند.

در حوزه استحفاظی بوکان در جنوب آذربایجان غربی ۷۸۰ کیلومتر راه وجود دارد که ۱۴۲ کیلومتر آن راه اصلی و فرعی درجه یک و مابقی را راه‌های روستایی تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =