فراخوان نخستین همایش ملی فرهنگ و هنر چهارمحال و بختیاری اعلام شد

شهرکرد- ایرنا- رییس بنیاد ایران‌شناسی چهارمحال و بختیاری از صدور فراخوان «نخستین همایش ملی ایران‌شناسی استان‌ها؛ تاریخ، فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری» خبر داد و گفت: این همایش اسفندماه امسال در محل بنیاد ایران‌شناسی کشور برگزار می‎شود.

عباس قنبری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این همایش با هدف طرح فرصتی علمی برای پژوهشگران حوزه علوم انسانی جهت مطالعه و تحقیق پیرامون تمدن و فرهنگ چهارمحال و بختیاری و شناسایی و معرفی جدیدترین یافته‌های پژوهشی حوزه این استان در سطح ملی برگزار می‌شود.

وی به محورهای این همایش اشاره کرد و گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را در محورهای باستان‌شناسی، تاریخ و فرهنگ استان به دبیرخانه ارسال کنند.

قنبری ادامه داد: بخش حوزه باستان‌شناسی و تاریخ ،جغرافیای تاریخی، وجوه تسمیه، باستان‌شناسی، تاریخ استان قبل و بعد اسلام و دوران معاصر،  بناها، آثار و اشیای باستانی و تاریخی استان است.

به گفته رییس بنیاد ایران‌شناسی چهارمحال و بختیاری سرفصل‌های محور جغرافیای استان نیز شامل جغرافیای طبیعی، جغرافیای شهری، جغرافیای روستایی و عشایری، اقتصاد و مشاغل و شیوه معیشت در استان، بازار و بازارچه‌های استان است.

قنبری تصریح کرد: علاقه‌مندان می توانند در محور فرهنگ نیز آثار  خود را در قالب تعلیم و تربیت و مراکز علمی در استان، مراکز فرهنگی استان، گویش، ادبیات و ادبیات عامه، آداب و رسوم، آیین‌ها و مراسم محلی در استان، صنایع و هنرهای دستی، ورزش، بازی‌های بومی و محلی و سرگرمی‌های خاص در استان، اماکن مذهبی و آیینی و مفاخر و مشاهیر استان به دبیرخانه ارسال کنند.

وی با بیان اینکه آثاری در این جشنواره پذیرش می‌شود که در ۱۰ سال گذشته نگارش شده باشد، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این همایش چکیده اثر خود را باید ۱۵ دی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و پس از آن برای ارسال اصل مقاله و فایل پایان‌نامه تا ۳۰ دی فرصت ارسال اثر دارند.

قنبری افزود: علاقمندان برای اطلاع از مقررات شرکت در جشنواره و اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی همایش به آدرس HTTP:PROVINCE.IRANOLOGY.IR مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha