۱۱۳ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان لرستانی توزیع شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: از پانزدهم تیرماه امسال تاکنون ۱۱۳ هزارو ۸۷۱ حلقه لاستیک بین رانندگان حمل و نقل عمومی لرستان توزیع شد.

میثم قدمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مدت یادشده تعداد ۱۱۶ هزارو ۶۰۶ حلقه لاستیک به حمل و نقل عمومی لرستان تخصیص داده شده است.

وی گفت شرایط جاده‌ای، توپوگرافی لرستان و اضافه تناژ توسط رانندگان عامل مهم فرسودگی لاستیک های خودروهای باری می‌باشد.

وی افزود: اکنون در توزیع لاستیک با محدودیت همراه هستیم و لاستیک های تخصیص یافته را بین رانندگانی که از شرایط ویژه تری برخوردار هستند توزیع خواهیم کرد.

وی بیان کرد: میانگین عمر فرسودگی در ناوگان باری کشور ۲۵ سال است که ۲۳ درصد ناوگان استان بیش از متوسط فرسودگی عمر دارند.

قدمی با اشاره به اینکه ۹۳ شرکت حمل و نقل باری و ۸۸ شرکت حمل و نقل مسافری فعال در استان وجود دارد، گفت: از مجموع ۹ هزار و ۱۶ دستگاه ناوگان باری۲ هزار و ۱۴۵ دستگاه بالاتر از سن فرسودگی است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ناوگان مسافربری لرستان یکهزار و ۱۹۴ دستگاه است، افزود: عمر فرسودگی در ناوگان باری ۲۵ سال می‌باشد که سن ۲۳ درصد ناوگان استان بیش از متوسط فرسودگی ناوگان کشور است.

وی اظهار کرد: میانگین عمر اتوبوس‌های مسافربری نیز ۱۵ سال است که اکنون این رقم در کشور به ۸.۱ سال رسیده و در لرستان به متوسط هشت سال کاهش یافته که در این حوزه وضعیت مناسبی داریم.

وی میانگین عمر مینی بوس را ۲۵ سال برشمرد و گفت: این میزان در لرستان و کشور به ترتیب ۳۱.۹ ‍و ۳۱.۵ سال است و در حالیکه میانگین عمر خودروهای سواری ۱۰ سال می باشد این رقم در کشور و لرستان ۱۲.۲ سال است.

طول راه‌های لرستان بیش از هشت هزار کیلومتر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha