طرح ملی سلامت پایدار ورزشی برای اجرا ابلاغ شد

تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت معاونت توسعه ورزش زنان از ابلاغ طرح‌ ملی طبیعت‌گردی ورزشی خانواده با عنوان «سلامت پایدار و طبیعت ماندگار» برای استفاده از جاذبه‌های طبیعی و شرایط اقلیمی مناطق مختلف کشور و جذب مشارکت خانواده‌ها خبر داد.

«زهرا موسوی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این طرح یکی از اقدامات معاونت توسعه ورزش زنان و مصوبه هیات وزیران بشمار می‌رود که در راستای اجرای برنامه‌های ارتقاء نشاط و تندرستی از طریق ورزش ویژه زنان و دختران  برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح  افزایش سهم ورزش در غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها، ارتقاء نشاط، شادابی، سطح سلامت جسمانی و روانی خانواده‌ها و افزایش ظرفیت حضور سالم خانواده‌ها در طبیعت است  که موضوع ارزش‌گذاری و آموزش عمومی درباره اهمیت محیط زیست سالم و پاک مهم بشمار می‌رود.

مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت معاونت توسعه ورزش زنان ادامه داد: این طرح را معاونت ورزش زنان و ادارات کل استانی با همکاری هیات‌های ورزش همگانی، روستایی و عشایری، کوهنوردی و همچنین سازمان‌های مردم نهاد  که در حوزه گردشگری و محیط زیست فعالیت می‌کنند، اجرا می‌شود.

موسوی ادامه داد: این طرح در فضای باز  انجام می‌شود و با توجه به شرایط کنونی و فعالیت نداشتن سالن‌های سرپوشیده به دلیل شیوع ویروس کرونا در مناطق بیابانی، کوهستانی، جنگلی و کنار دریاها قابل اجراست و امیدوارم در این زمان، زندگی‌های با نشاط و افراد سالم به لحاظ جسمی و روانی داشته باشیم.

پیش‌تر «مهین فرهادی‌زاد» ورزش بانوان به ایرنا گفته بود:طرح گردشگری ورزشی در طبیعت با ورزش یکی از اقدامات ناتمام این معاونت است که امسال دنبال می‌شود.

این معاونت به منظور توجه بیشتر به ورزش همگانی و سلامتی برای زنان  ۱۶ طرح  را تهیه تدوین کرد که هشت طرح آن در سال گذشته اجرا شد و دیگر طرح‌های باقی مانده امسال اجرا  و برخی در حال اجرا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =