ماموریت نیروهای دفاع از خود ژاپن در خاورمیانه یک سال تمدید شد

تهران- ایرنا- دولت ژاپن اعلام کرد با توجه به ادامه تنش در خاورمیانه، ماموریت نیروهای دفاع از خود در این منطقه را برای سال دیگر تمدید کرده است.

به گزارش ایرنا، تلویزیون ژاپن روز شنبه اعلام کرد ناوشکن و هواپیمای گشت نیروی دفاع از خود برای ماموریت گردآوری اطلاعات به منظور تضمین ایمنی تردد کشتی های مرتبط با ژاپن، در خاورمیانه مستقر شده اند.

وزیران کابینه در نشست هیات دولت در روز جمعه، تمدید این ماموریت را تایید کردند. قرار بود این ماموریت روز ۲۶ دسامبر (۶ دی ۱۳۹۹) به پایان برسد.

این اولین مورد تایید تمدید ماموریت یاد شده بود.

دولت ژاپن سال گذشته اعزام پرسنل نیروهای دفاعی این کشور به خاورمیانه را به منظور گردآوری اطلاعات با هدف حفاظت از کشتی‌های مرتبط با ژاپن و همچنین تضمین ایمنی تردد نفتکش‌ها تصویب کرد.

این برنامه شامل اعزام یک شناور، یک هواپیمای گشتی نیروهای دفاعی به همراه ۲۶۰ پرسنل به دریای عمان و تنگه «باب المندب» بود.

مناطق محل انجام این ماموریت محدود به خلیج عمان و تنگه باب المندب بود که دریای سرخ و خلیج عدن را به هم وصل می‌کند، اما تنگه هرمز با توجه به انتقاد ایران از ابتکار ائتلاف دریایی ایالات متحده از مناطق محل ماموریت نیروهای ژاپنی مستثنی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha