حزب مغربی: ملت ما مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند

تهران – ایرنا- "احمد ویحمان" رییس دیده‌بان مغرب برای مقابله با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب گفت: ملت مغرب با تمام نیروی خود در برابر این عادی‌سازی قرار دارند.

به گزارش ایرنا، ویحمان به شبکه تلویزیونی "المیادین" گفت، ملت مغرب، آرمان ملت فلسطین را مسأله ملی خود دانسته و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خیانت می‌دانند.

در همین ارتباط، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که مغرب اعلام کرده است که روابط دیپلماتیک خود را در آینده‌ای بسیار نزدیک با اسرائیل از سرخواهد گرفت.

از سوی دیگر دیوان پادشاهی مغرب نیز با تأیید به رسمیت شناخته شدن حاکمیت این کشور بر صحرای غرب توسط دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، ایالات متحده یک کنسولگری در صحرای غربی و درچارچوب توافق با اسرائیل بازگشایی خواهد کرد.

ترامپ ساعاتی پیش در توییتی از موافقت مغرب به عنوان ششمین کشور عربی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خبر داد.

وی نوشت: امروز یک گشایش تاریخی دیگر اتفاق افتاد. دو دوست بزرگ ما، اسرائیل و پادشاهی مغرب برای برقراری روابط کامل دیپلماتیک توافق کرده‌اند. این پیشرفتی بزرگ در راستای صلح در خاورمیانه است.

رییس جمهوری آمریکا اضافه کرد: مغرب، ایالات متحده را در سال ۱۷۷۷ به رسمیت شناخت. به این ترتیب مناسب است که ما حاکمیت آنها را بر صحرای غربی به رسمیت بشناسیم.

ترامپ دوم آبان ماه، ۲۱ شهریور و ۲۳ مردادماه ماه نیز به ترتیب از عادی سازی روابط سودان، بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی خبر داده بود.

مراسم امضای توافقنامه عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو با منامه از یک طرف و پیمان صلح رژیم صهیونیستی با امارات روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) در کاخ سفید و در حضور ترامپ به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha