۴۰۰ واحد صنفی متخلف از محدودیتهای کرونایی در خراسان رضوی پلمب شد

مشهد- ایرنا- رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در قالب اجرای محدودیتهای کرونایی از ابتدای آذرماه تاکنون حدود ۴۰۰ واحد متخلف صنفی متخلف از پروتکلهای بهداشتی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی پلمب شد.

محمد باباخانی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای آذرماه امسال تاکنون حدود ۹ هزار بازدید از اداره‌ها و واحدهای صنفی و خدماتی استان خراسان رضوی با هدف تشدید نظارت بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی انجام شده است.
وی اضافه کرد: در این چهارچوب رعایت پروتکلهای بهداشتی در مراکز نظامی و امنیتی، تمامی اداره‌ها و دستگاههای اجرایی، مراکز گردشگری، اقامتی و رستورانها، اصناف، مراکز خدماتی، اماکن زیارتی، مطبها، داروخانه‌ها، درمانگاهها، کلینیکها و آزمایشگاههای خراسان رضوی مورد بازدید و نظارت جدی قرار گرفته است.
 رییس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی این مدت به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیش از هزار و ۵۰۰ واحد صنفی تذکر کتبی دریافت کرده اند که هزار و ۱۳۵ مورد از آنان مربوط به شهرستان مشهد بوده است. 
باباخانی افزود: رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط اداره‌ها، سازمانها و واحدهای صنفی و خدماتی استان خراسان رضوی به طور کلی ۶۵ درصد ارزیابی شده است که این میزان در شهرستان مشهد ۶۰ درصد و در سایر شهرستانهای استان ۸۰ درصد گزارش شده است.

۸۰ درصد جمعیت استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در  دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات رسانی می‌شوند.

بر طبق سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۲۸۴ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۱ هزار و ۴۹۶ تن رسید.

بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۰ هزار و ۴۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۴۵۸ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۳ هزار و ۲۳ نفر رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha