استان همدان رتبه نخست پرداخت تسهیلات پایدار اشتغال روستایی را کسب کرد

همدان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت که استان در زمینه طرح‌های منعقد شده پرداخت تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی کشور موفق به کسب رتبه نخست شده است.

«احمد توصیفیان» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در راستای دستیابی به اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با درک ضرورت توجه ویژه به جوامع روستایی اقداماتی منجر به تصویب  قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در مرداد ماه امسال شد.

وی اظهار داشت: سهم استان همدان از  مجموع ۱۴۲ هزار و ۴۶۳ میلیارد ریال تسهیلات توزیعی استان ها(تسهیلات روستایی) در پنج مرحله، سه هزار و ۴۴۱ میلیارد ریال بود که بر اساس شاخص هایی از جمله نسبت مبلغ عقدقرار داد طرحها به سهمیه با ۱۱۵ درصد تحقق تعهد، رتبه نخست و نسبت مبلغ طرح های ارسالی به بانک های عامل با سهمیه، رتبه دوم کشور را از آن خود کرد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تصریح کرد: همدان همچنین به عنوان یکی از استانهای برتر، با برگزاری جلسات متعدد کمیته فنی اقدام به تصویب طرح هایی در رسته های اولویت دار از جمله گردشگری و بوم گردی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی، پوشاک، کیف و کفش و همچنین صنایع چوبی کرده است.

توصیفیان اظهار داشت: در راستای شفاف سازی علاوه بر نظارت مستمر بر فعالیت ها توسط کمیته های نظارت استانی و شهرستانی و نظارت قبل، حین و بعد از اجرای طرح توسط دستگاه‌های متولی، فهرست طرح ها و تسهیلات پرداختی نیز در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان منتشر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =