سفر محرمانه رئیس سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به خلیج فارس

تهران – ایرنا – روزنامه صهیونیستی " اسرائیل هیوم " خاطرنشان کرد که " ناداو آرگامن" رئیس سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اخیرا به طور محرمانه به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس سفر کرده است.

به گزارش روز پنجشنبه شبکه تلویزیونی " المیادین "، اسرائیل هیوم هدف از این سفر را «بررسی اقدامات حفاظتی و امنیتی صورت گرفته در مورد نمایندگی های دیپلماتیک قدیمی اسراییل و محافظت از پروازهای مسافربری» به عنوان بخشی از مفاد توافق عادی‌سازی روابط ذکر کرد.

در ارتباط با جزئیات این سفر ، اسرائیل هیوم توضیح داد که آرگامن در این سفر با همتایان محلی خود به منظور دستیابی به توافق در خصوص برخی از مسائل و تقویت هماهنگی میان نهادهای امنیتی این کشورها با اسراییل دیدار و گفت وگو کرد.

به نوشته اسرائیل هیوم ، "آرگامن " در این سفر مساله بازدید گردشگران اسراییلی از امارات  و همچنین سفر برخی از شخصیت های اسراییلی به منطقه را مورد بحث و گفتگو قرار داده است. 

اسرائیل هیوم با اشاره به اینکه سفر آرگامن قبل از ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند ایرانی صورت گرفت، تاکید کرد: سفر مزبور پس از ترور یاد شده  اهمیت دو چندان یافته است.

بر اساس این گزارش ، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت چندی پیش نوشت : امضای توافقنامه عادی سازی روابط و محدودیت های اعمال شده در مورد سفرهای خارجی به خاطر بیماری کرونا کشور امارات به ویژه شهر دوبی را به مقصد ایده آلی برای بسیاری از اسراییلی ها تبدیل کرده است.

آحارانوت خاطرنشان کرد: برخی از بازرگانان اسراییلی چندی پیش جهت شرکت در کنفرانس ها و نشست های کاری رهسپار امارات شدند.

روزنامه مزبور افزود: همچنین تا کنون بیش از ۵۰ هزار اسراییلی در امارات برای خود جا رزرو کرده اند و خواستار سفر به دوبی هستند.

رسانه های گروهی اسراییل پس از ترور شهید محسن فخری زاده احتمال دادند که " ممکن است وضع تغییر کند."

۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha