۸۲ میلیارد تومان برای گازرسانی به روستاهای مهریز هزینه شد

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز گفت: تاکنون ۸۲ میلیارد تومان در اجرای طرح گازرسانی به روستاهای میانکوه، مزارع‌شور و کنج‌کوه این شهرستان هزینه شد و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی به حدود ۸۰ درصد رسید و قبل از پایان سال ۱۴۰۰ هجری شمسی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا رضا زارع زاده مهریزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران شهرستان که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد، افزود: طرح‌ گازرسانی به دهستان میانکوه با صرف ۶۰ میلیارد تومان ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: گازرسانی به  ۱۰ روستای کنج‌کوه هم با صرف ۲ میلیارد تومان و مزارع شور دهستان خورمیزات با ۲۰ میلیارد تومان بودجه، ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با وجود محدودیت‌های مالی طرح در دست اجراست و در شرف اتمام است.

فرماندار مهریز در ادامه اظهار کرد: همکاری خیران در اجرای طرح‌های فرهنگی، آموزشی، فرهنگی، بهداشتی  و ورزشی در کنار کمک‌های دولت در حوزه شهری و مناطق روستایی بخش مرکزی با پیگیری مسولان و همراهی مردم ادامه دارد.

به گفته زارع زاده مهریزی، همکاری مردم با مسوولان و مجموعه دولتمردان شهرستان سبب توسعه و پیگیری بسیاری از مطالبات شهروندان در بخش‌های مختلف است و بدون شک روز به روز تعالی و ترقی همه جانبه آن را به همراه دارد.   

وی همچنین یکی از طرح‌های مهم در دست اجرا شهرستان را بازآفرینی بافت‌های قدیمی در محله های مختلف شهر ذکر کرد که به گفته وی تاکنون با همکاری برخی دستگاه‌ها در محله باغ‌بهار، باغ پهلوانپور و سرو منگاباد انجام شده است.

زارع زاده مهریزی بیان کرد: هم‌اکنون این طرح در محله مهرپادین با اختصاص ۲ میلیارد تومان در دست اجراست و این شهرستان در مجموع در این مورد بیشترین بودجه را جذب کرد، امید می رود با انجام طرح‌های عمرانی موجب آبادانی شهر شود.

وی همچنین در پایان نشست یادشده به سووال خبرنگاران در مورد اشتغال، طرح های عمرانی و جذب خیران پاسخ داد و برگزاری این نشست‌ها را بر حسب ضرورت به طور منظم به صورت حضوری و غیرحضوری خواستار شد.

هم اکنون مردم دهستان های ارنان، خورمیزات، بهادران و تنگچنار با بیش از ۱۰۰ روستا و ۱۵ هزار نفر جمعیت از گازطبیعی برخوردار هستند.

دهستان میانکوه پنج هزار نفر جمعیت دارد که مرکز آن در ۳۰ کیلومتری شمالی غربی شهر مهریز قرار دارد.

از جمعیت ۵۵ هزار نفری مهریز ۲۰ هزار نفر در روستاهای بخش مرکزی سکونت دارند و مرکز این شهرستان  در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نهضت گازرسانی از جمله اقدامات ارزشمندی است که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم سرعت بیشتری گرفت و با تلاش  مسوولان و کارکنان شرکت گاز خدمات بسیار ارزشمندی در این بخش در سال‌های اخیر انجام شد.

توسعه‌ گازرسانی به نقاط روستایی و شهری با هدف اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و گسترش عدالت اجتماعی در مناطق کمتر توسعه یافته یکی از اهداف دولت یازدهم و دوازدهم است.

گازرسانی به روستاها به عنوان بخشی از طرح‌های محرومیت‌زدایی و توسعه‌محور دولت ، به ‌صورت جهشی در بسیاری از روستاهای یزد اجرا شد تا برای ماندن در زادگاه خود امیدوار باشند.

همچنین مدیرعامل شرکت گاز یزد ۱۴ تیرماه ۹۹ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد روستاهای واجد شرایط گازرسانی استان را  ۶۹۵ مورد بیان کرد و گفت: ابتدای دولت دوازدهم ۱۶۶ روستا از گاز بهره‌مند بود که اکنون این تعداد به ۵۳۲ روستا رسید.

علی اکبر میدانشاهی اظهار کرد: این آمار نشان می دهد که در دولت یازدهم و دوزادهم مردم ۳۶۶ روستا از گاز برخوردارند و در این دولت ساکنان ۶۹ درصد روستاها گازدار شدند.

وی خاطرنشان کرد: گازرسانی به ۱۳۷ روستا در دست اجراست و ۲۵ روستا در برنامه‌های آتی شرکت گاز قرار دارد.

مدیرعامل شرکت گاز یزد اضافه کرد: افزون بر ۹۱.۵ درصد مردم روستاهای استان به گاز طبیعی دسترسی دارند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha