نخستین وبینار بین‌المللی پیشگیری از آسیب‌های ورزشی برگزار شد

تهران- ایرنا- نخستین وبینار پیشگیری از آسیب‌های ورزشی با حضور ۲۰۰ شرکت‌کننده داخلی و خارجی از سوی دپارتمان پیشگیری از آسیب‌های ورزشی مرکز پزشکی ورزشی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، رییس آکادمی ملی المپیک در وبینار بین المللی پیشگیری از آسیب‌های ورزشی، گفت: برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های ورزشی نقشی مهم و تأثیرگذار در عملکرد آینده ورزشکار ایفا می‌کند که این مهم باید مدنظر ورزشکاران، مربیان و پزشکان تیم های ورزشی قرار بگیرد.

رضا قراخانلو افزود: آکادمی ملی المپیک ایران می‌تواند تمام نیازها و امکاناتی که ورزشکاران و مربیان از منظر علمی و عملی نیاز دارند را در اختیارشان قرار دهد.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم و رییس دپارتمان پیشگیری از آسیب‌های ورزشی آکادمی ملی المپیک هم گفت: ایده راه اندازی دپارتمان پیشگیری از آسیب‌های ورزشی آکادمی ملی المپیک با هدف داشتن ورزشکار سالم و تندرست از ۲ سال پیش و با حمایت های کمیته ملی المپیک کلید خورد.

محمد حسین علیزاده  اظهار داشت:  امیدوارم این وبینار بین المللی دستاوردهای خوبی را به همراه داشته باشد و بتوانیم به عنوان مرکزی شناخته شده در منطقه خدمات مشاوره ای خود را ارایه کنیم.

در این وبینار بین المللی پرفسور لارس اینگربرسن مدرس دانشگاه اسلو و مرکزپژوهشی آسیبهای ورزشی  و سرگروه فعالیتهای علمی کمیته بین المللی المپیک، اورت ورهاگن رییس مرکز همکاری‌های سلامت و ایمنی در ورزش مرکز پژوهشی کمیته بین‌المللی المپیک، تیم میر پروفسور و پزشک متخصص در موسسه ورزش و پزشکی پیشگیرانه در دانشگاه سارلند و همچنین کاترین استیفن پژوهشگر برتر، دکترای تخصصی در مرکز مطالعاتی آسیب ورزشی اسلو در دانشکده علوم ورزشی و مرکز آموزش المپیک نروژ به عنوان مدرس به ایراد سخنرانی پرداختند.

وبینار مذکور به زبان انگلیسی برگزار شد و در پایان هر سخنرانی علیزاده،  الهام شیرزاد،  سید شمس الدین تقوی و  علیرضا شهاب اعضای دپارتمان پیشگیری از آسیب‌های ورزشی به جمع بندی سخنرانی‌ها پرداختند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =