ترور شهید فخری‌زاده نشاندهنده عجز دشمن در جلوگیری از رشد علمی کشور است

تهران- ایرنا- معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان گفت: ترور شهید فخری زاده نشاندهنده عجز دشمن در جلوگیری از رشد و توسعه علمی ایران است؛ چرا که دشمنان همه نوع تحریم علیه ما اعمال کردند اما نتوانستند خدشه‌ای به رشد علمی کشور وارد کنند.

دکتر حسن سالاریه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا  ضمن تاسف از ترور شهید محسن فخری زاده افزود: ترور شخصیت های فرهیخته علمی و فناوری، بیشتر موجب انگیزه بخشی در جامعه می شود. در گذشته نیز به این صورت بوده است. تمام شهدای هسته ای ما که همگی از دانشمندان بنام ایرانی در حوزه های فناوری بودند، امروزه الگوی جوانان جامعه شده اند.

وی بیان کرد: اگر روزگاری قشر دانشجو و افراد کمی، دانشمندان علمی و فناوری و خدمات آنها را می شناختند، با رخ دادن چنین اتفاقاتی شناخت مردم و به ویژه قشر دانشجو از این افراد بیشتر شد؛ وقتی خدمات و آثار برجسته این افراد در جامعه و مراکز علمی توسط دانشجویان بازخوانی می شود، موجب آشنایی بیشتر و ایجاد انگیزه ماندن در کشور در بین دانشجویان خواهد شد.

سالاریه افزود: در نشست های بنیاد ملی نخبگان با دانشجویانی که مهاجرت و رفتن را بیان می کنند، همیشه این موضوع مطرح می شود که فضای کار علمی و تحقیقاتی و پیشرفت در کار، در ایران فراهم است و الان در ایران افراد برجسته ای حضور دارند و در حال کار کردن هستند. دانشجویان وقتی می بینند این افراد برجسته چطور جان خود را برای کشور فدا کردند، تعلق خاطر به کشور و نیز ماندن در آن و کار کردن برای پیشرفت ایران در این دانشجویان چند برابر می شود.

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه دو صد گفته چون نیم کردار نیست، افزود: ما در بنیاد ملی نخبگان دانشجویان را به فعالیت ترغیب می کنیم ولی وقتی خودشان می بینند که شهید بزرگواری که دانشمند و فرهیخته علمی بوده، چقدر دانش خود را در جهت پیشرفت کشور استفاده کرده است به طوری که دشمنان ایران و اسلام به زانو افتاده و کارشان به جایی رسیده که از حربه ناجوانمردانه ترور استفاده کرده اند و به نوعی به هیچ وجه نتوانستند کار این دانشمندان را کند کنند، از آنان الگو می گیرند و برای تلاش بیشتر، ترغیب می شوند.

وی ادامه داد: دشمنان ما وقتی وارد بحث ترور می شوند یعنی اینکه ما از هر تحریمی علیه کشور استفاده کرده ایم و نتوانستیم هیچ خدشه ای به رشد و توسعه علمی کشور وارد کنیم و دانشمندانی مثل شهید فخری زاده بودند که توانستند در شرایط دشوار تحریم کشور را به جلو ببرند.

سالاریه افزود: ترور افراد این چنینی خود به دانشجویان ما و اهل علم و دانشمندان ما نشان می دهد که مسیر تحقیق و توسعه و پژوهش به رغم تمام تحریم ها و مشکلات چقدر خوب در کشور باز است و دانشمندانی مثل شهید فخری زاده هستند که با تمام سختی ها در کشور مانده و کار می کنند و این، انگیزه و انرژی بیشتری را در دانشجویان و دانشمندان جوان تر ایجاد می‌کند که با قوت این مسیر را ادامه دهند.

وی یادآور شد: از طرفی بازخوانی رفتار، کردار و منش دانشمندان که درخشان بودند و با ترور و شهادت درخشان تر و نمایان تر شده اند، رسالت مهم بنیاد ملی نخبگان است. این امر به طور مستقیم و غیرمستقیم موجب انگیزه بخشی می شود.

شهید فخری زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری های دفاعی کشور روز هفتم آذر ماه جاری در منطقه آبسرد دماوند مورد هدف یک عملیات تروریستی قرار گرفت و به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =