شمشیربازان آذربایجان‌غربی به فکر حضور در توکیو ۲۰۲۱

ارومیه- ایرنا- شمشیربازان آذربایجان‌غربی که همواره از قهرمانان کشوری و جهان در این رشته بوده اند، تمرینات خود را در ایام کرونا نیز تعطیل نکردند و در خانه و فضای باز آمادگی خود را برای حضور قدرتمند در مسابقات پیش‌روی شمشیربازی بخصوص مسابقات انتخابی المپیک توکیو ۲۰۲۱ حفظ کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، سکینه نوری، الهه قهرمانی، هانیه خوشخواهی و هادی رضوی‌نیا چهار شمشیرباز جوان استان آذربایجان‌غربی تمرینات خود را با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌دهند.

این شمشیربازان، نمایندگان استان برای کسب سهمیه المپیک هستند و اگر شرایط خاص کنونی مربوط به شیوع بیماری کووید ۱۹ اجازه دهد، اسفندماه سالجاری در رقابت‌های درون اردویی و سپس اردیبهشت‌ماه سال آینده در رقابت‌های زون آسیا در کره‌جنوبی با رقیبان خود به مبارزه خواهند پرداخت تا اگر موفق شوند، برای کشورمان سهمیه المپیک در رشته شمشیربازی کسب کنند.

به همه شمشیربازان برای کسب سهمیه امیدوار هستیم

دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان غربی در این باره گفت: خوشبختانه با موافقت ستاد کرونا، مجوز فعالیت رشته شمشیربازی در سالن داده شد و ورزشکاران ملی پوش، نونهال و نوجوان این رشته تمرینات خود را به شکل جدی‌تری ادامه می دهند تا برای مسابقات پیش‌رو آماده شوند.

علی نجف زاده افزود: مهم‌ترین مسابقات پیش‌رو، انتخابی المپیک در اردیبهشت ۱۴۰۰ به میزبانی کره‌جنوبی است که چهار شمشیرباز استان شامل الهه قهرمانی و هانیه خوش‌خواهی در فلوره بانوان، سکینه نوری در اسلحه اپه بانوان و هادی رضوی‌نیا در اسلحه فلوره آقایان شانس رسیدن به المپیک و حضور در مسابقات انتخابی دارند.

وی ادامه‌داد: تمام تمرکز هیات، برگزاری تمرینات مناسب و رسیدن به آمادگی مطلوب شمشیربازان آذربایجان غربی برای حضور در مسابقات است و با توجه به برگزاری رقابت‌های انتخابی داخلی و درون اردویی که احتمالا اسفندماه خواهدبود، این تمرینات پیگیری می‌شود.

دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی افزود: وضعیت آمادگی شمشیربازان ما نسبی است و به دلیل تعطیلی تمرینات تا رسیدن به آمادگی کامل فاصله دارند، با این حال با توجه به تمریناتی که در خانه و در فضای قرنطینه داشتند، تا مسابقات انتخابی به آمادگی کامل خواهندرسید.

نجف‌زاده به بحث استعدادیابی نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه یکی از برنامه‌های ما که استعدادیابی از طریق آموزش و پرورش بود بدلیل شیوع کرونا و وضعیت مدارس مسکوت ماند.

وی در خصوص سایر شمشیربازان آذربایجان غربی نیز گفت: هیات به تمام شمشیربازان استان توجه دارد و برای آینده نیز برنامه‌ریزی کرده است.

جدی‌تر شدن تمرینات با باز شدن سالن‌ها

سکینه نوری شمشیرباز اسلحه اپه اهل آذربایجان غربی نیز در این مورد گفت: بعد از آنکه آخرین اردو به منظور حضور در مسابقات انتخابی زون آسیا بخاطر کرونا در سال گذشته تعطیل شد، به صورت شرایط قرنطینه،  تمریناتمان را برای حفظ آمادگی در خانه و به صورت فردی انجام دادیم.

سکینه نوری

وی افزود: با باز شدن سالن‌ها نیز تمرینات ما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شکل جدی‌تری ادامه دارد و تلاش می‌کنیم به مرز آمادگی کامل دست یافته و در مسابقات پیش‌رو با قدرت ظاهرشویم.

وی اظهار کرد: برنامه‌های پیش‌روی ما اردوی تیم ملی، انتخابی درون اردویی و مسابقات زون آسیا انتخابی المپیک است که هدفمان رسیدن به سهمیه می‌باشد و برای آن تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست.

خود را با شرایط کرونا وفق دادیم

الهه قهرمانی شمشیربازی اسلحه فلوره اهل آذربایجان‌غربی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: متاسفانه با شیوع بیماری کووید ۱۹، مسابقات انتخابی به تعویق افتاد و ورزشکاران نیز با لغو اردوها از شرایط آرمانی فاصله گرفتند.

الهه قهرمانی

وی ادامه داد: با این حال، خود را با شرایط کرونایی هماهنگ و تمرینات خود را در فضای باز یا خانه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه دادیم و خوشحال هستیم که اکنون فعالیت مجدد سالن‌ها آغاز شده و امکان تمرینات جدی‌تری داریم.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به شرایط آرمانی به تمرینات بیشتری نیاز داریم و برای این منظور تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست ضمن اینکه رقیبان خود را نیز از طریق شبکه‌های مجازی پیگیری می‌کنیم.

این شمشیرباز ارومیه ای اظهار کرد: متاسفانه این بیماری همه را به یک شکل دچار مشکل کرده است که امیدوارم به زودی شاهد پایان آن باشیم.

با توجه به اظهارات مسوولان هیات و شمشیربازان، امیدها برای کسب سهمیه در رقابت های انتخابی المپیک زیاد است که در صورت موفقیت، می تواند علاوه بر ایجاد افتخار برای ورزش استان، زمینه افزایش علاقه مندی نوجوانان و جوانان به این رشته نیز فراهم شود.

اردوی تدارکاتی تیم ملی شمشیربازی جهت کسب آمادگی برای رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو (زون آسیا) از روز شنبه ۲۹ آذرماه در مشهد آغاز می‌شود.

در این اردو و در اسلحه اپه و در بخش مردان، که به مدت یک هفته به میزبانی مشهد برگزار می‌شود، محمد اسماعیلی، محمد رضایی، محمد رضایی طادی و طاهر عاشوری از سوی علی یعقوبیان سرمربی اسلحه اپه ایران به اردوی آمادگی دعوت شدند.

همچنین در اسلحه فلوره مردان هم که در محل آکادمی ملی المپیک به مدت یک هفته برگزار می‌شود، علیرضا ادهمی، ماهان میرزایی، محمد حسین جعفری و هادی رضوی‌نیا از سوی محمد میرمحمدی سرمربی تیم فلوره به اردوی آمادگی فراخوانده شدند.

همچنین اردوی آمادگی تیم ملی اسلحه اپه زنان ه میزبانی اصفهان برگزار می‌شود. مهسا پوررحمتی، اعظم بختی و سکینه نوری به این اردو دعوت شدند.

مسابقات شمشیربازی زون آسیا در سه اسلحه سابر، فلوره و اپه بهار سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. تیم ملی اسلحه سابر ایران به خاطر کسب سهمیه المپیک در این تورنمنت حاضر نخواهد بود اما ملی‌پوشان ۲ اسلحه دیگر برای کسب سهمیه به مصاف رقیبان می‌روند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha