معزی: ایران توسعه‌ خود را در رشد همسایگان می‌یابد

تهران - ایرنا - معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس‌جمهوری گفت: راه‌آهن خواف - هرات نماد اراده‌ای در ایران است که قوی بودنش را در منطقه‌ای قوی و توسعه‌اش را در رشد همسایگان می‌یابد.

به گزارشایرنا، علیرضا معزی روز پنجشنبه در حساب کاربری خود در توییتر با انتشار بخش‌هایی از سخنان رییس جمهوری در آیین افتتاح خط راه آهن خواف - هرات، نوشت: ایران و افغانستان را نه فقط جغرافیا و همسایگی که تاریخ و فرهنگ و نه فقط هم‌زبانی که هم‌دلی به هم گره زده است و نیک می‌دانیم که همدلی از همزبانی خوش‌تر است.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری همچنین افزود: وقت آن است که دو ملت، پیوندها را نه فقط در گذشته که در آینده ببینند، اینک هنگامه‌ هم‌سرنوشتی است که مرزها از بیگانگی می‌گویند و راه‌ها و پل‌ها از یگانگی.

معزی اظهار کرد: راه‌آهن خواف - هرات نماد اراده‌ای در ایران است که قوی بودنش را در منطقه‌ای قوی و توسعه‌اش را در رشد همسایگان می‌یابد. این ابَر رویداد در شرق ایران با زیرساخت‌های ریلی، جاده‌ای و بندری، نوید رونق و پیشرفت برای ایران و افغانستان است.

به گزارش ایرنا، صبح پنجشنبه - بیستم آذرماه - در سی و ششمین برنامه افتتاح جهش تولید، راه آهن خواف – هرات تا ایستگاه روزنک به طول ۱۴۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۴۳۰ میلیارد تومان که ارزش روز آن ۱۸۰۰ میلیارد تومان به طور رسمی با دستور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی و محمد اشرف غنی روسای جمهوری ایران و افغانستان به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار سیاست