پومسه قهرمانی جهان؛ مهربان: هدفم مدالی خوشرنگ‌تر از برنز بود

تهران- ایرنا- دارنده مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۲۰ پومسه، گفت: هدف و انتظارم مدالی خوشرنگ‌تر از برنز بود اما داوران در حقم کم لطفی کردند.

به گزارش ایرنا؛ رقابت‌های پومسه قهرمانی جهان در رده‌های سنی مختلف و در دو بخش زنان و مردان به صورت آنلاین در حال برگزاری است.

بر این اساس، روز گذشته «امیررضا مهربان» در گروه مردان و رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال بخش استاندارد، نماینده ایران بود که به مدال برنز دست یافت.

مهربان در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص این رقابت‌ها، اظهار داشت: بخش فینال پیکارهای جهانی به صورت لایو برگزار شد که همین مساله حساسیت را بالا برده بود. در حالیکه در دور اول و مرحله نیمه‌نهایی، فرم خود را ضبط و برای فدراسیون جهانی ارسال می‌کردیم اما برگزاری فینال به صورت لایو، شرایط را تغییر داد و حساسیت را بالا برد.

وی افزود: با توجه به اینکه مسابقات امسال به صورت آنلاین برگزار شد و هزینه برای کشورها نداشت، تمامی نفرات مطرح جهان در آن حضور داشتند و رقابت‌ برای کسب مدال بسیار سخت بود.

مهربان با بیان اینکه انتظار بیشتری از خودش داشت، گفت: توقعم مدالی خوشرنگ‌تر از برنز بود که داوران در حقم، کم لطفی کردند. البته مسائل داوری در پومسه همیشه وجود داشته است.بازهم خدا را شاکرم که دست خالی نماندم.

ملی‌پوش پومسه ایران با بیان اینکه رقابت‌های رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال در مسابقات جهانی از اهمیت بالایی برخوردار است، ادامه داد: قدرت یک کشور در پومسه را از نتایج و عملکرد در این رده سنی می‌سنجند.

دارنده سه مدال قهرمانی جهان در خصوص کسب مدال در بخش استاندارد، اذعان کرد: در بخش استاندارد، فرم‌ها مشخص است و نفرات باید آنها را اجرا کنند. اما در بخش ابداعی، پومسه‌روها از خودشان فرم‌ها را ابداع و اجرا می‌کنند و در آن آکروبات هم وجود دارد.

مهربان در پاسخ به این سوال که در مسابقات قهرمانی آسیا که چند پیش به صورت آنلاین برگزار شد نیز حضور داشته است؟ گفت: با صلاحدید کادر فنی تنها در قهرمانی جهان  حضور یافتم. هرچند حریفان اصلی ما مثل کره جنوبی و فیلیپین در آسیا هستند اما در پیکارهای جهانی تیم آمریکا که تیمش را از بازیکنان اهل کره‌جنوبی تشکیل داده، استرالیا و چند کشور دیگر نیز سطح فنی بسیار خوبی دارند و در واقع پیکارهای جهانی سخت‌تر از آسیایی است.

وی که از سال ۹۱ پومسه را آغاز کرده و اکنون پنجمین سال حضورش در تیم ملی را تجربه می‌کند، افزود: در این مدت، سه مدال قهرمانی جهان، چهار مدال المپیک دانشجویان و یک مدال نوجوانان آسیا را به دست آورده‌ام.

ملی‌پوش ۲۲ ساله پومسه ایران با اشاره به اینکه ابتدا تکواندو را در بخش کیوروگی (مبارزه) آغاز کرده است، ادامه داد: در قهرمانی کشور و مسابقات استانی از ناحیه رباط صلیبی آسیب دیدم و نتوانتسم به حضور در بخش مبارزه ادامه دهم. چون نمی‌خواستم از تکواندو فاصله بگیرم با توصیه استادم به پومسه آمده و خوشبختانه موفق شدم.

مهربان با بیان اینکه هدفش حضور موفقیت‌آمیز در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین است، گفت: در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در بخش تیمی حضور داشتم که متاسفانه به مدال نرسیدیم اما می‌خواهم با تلاش فراوان به بازی‌های هانگژو اعزام شده و به مدال برسم.

وی با بیان ایکه پومسه در چند سال اخیر مورد توجه نسبی قرار گرفته است، گفت: بازهم نیاز است تا به این رشته نگاه بیشتری شود. خوشحالم به مسابقات جهانی و آسیایی اعزام می‌شویم اما جا دارد که پومسه مورد توجه بیشتری باشد تا انگیزه‌ها افزایش یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار ورزش