مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی نقالی کودکان راه ابریشم ۲۵ بهمن است

سمنان- ایرنا- رئیس اداره شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان گفت: مهلت ارسال آثار و شرکت در جشنواره ملی نقالی کودکان راه ابریشم ۲۵ بهمن امسال است و خانواده‌ها می‌توانند آثار نقالی کودکان و نوجوانان بین ۵ تا ۱۵ سال را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

سمانه محمدیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: تاکنون آثار متعددی از خوزستان، کرمان و خراسان در زمینه شاهنامه خوانی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی افزود: استقبال شرکت کنندگان از شاهنامه خوانی و اشعار فردوسی بیشتر از سایر محورهای جشنواره بوده است.

رئیس اداره شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان گفت: از اوایل آذر ماه جاری ساخت کلیپ تبلیغاتی به منظور معرفی داورهای جشنواره و بزرگداشت بزرگان و افراد تاثیرگذار در نقالی استان سمنان آغاز شده و به زودی در فضای مجازی منتشر می‌شود.

محمدیان بیان کرد: در مذاکره با مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان و با توجه به ضرورت اطلاع رسانی گسترده، مقرر شد از ظرفیت شبکه شاد برای اطلاع رسانی به دانش‌آموزان استفاده شود.

به گزارش ایرنا، جشنواره ملی نقالی کودکان راه ابریشم ایران، با حمایت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری، نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم، اداره کل آموزش و پرورش استان، آموزشگاه هنرهای نمایشی مبارک و حمایت رسانه‌ای خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان برگزار می‌شود.

محورهای مختلف این جشنواره عبارت از حماسه‌های ملی و مذهبی، حکایات اخلاقی، آموزش‌های شهروندی، و معرفی فضاهای تاریخی و دیدنی شهری و ضربی خوانی عید نوروز در شهر من و شیوه‌های اجرایی به صورت نقالی و شاهنامه خوانی با تکیه بر شیوه‌های کهن و آیینی، نقالی در گویش‌های محلی ایران و نقالی با رویکرد نوین است.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق فضای مجازی به شماره‌ ۰۹۳۶۹۹۲۳۲۰۰ ارسال کنند.

ابتدای تیر ۹۹ پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،  پیرو جلسه کمیته ملی هماهنگی شهر دوستدار کودک در سیزدهم خرداد در وزارت کشور و در چارچوب همکاری‌های مشترک این وزارتخانه با یونیسف برای اجرای ابتکار جهانی شهرهای دوستدار کودک در ایران، پس از بررسی نتایج ارزیابی شهرهای متقاضی پایلوت شهر دوستدار کودک، ۱۲ شهر را بر اساس ارزیابی عملکرد به عنوان شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب و اعلام کرد که سمنان یکی از آنها بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =