کسب رتبه برتر خبرنگار ایرنای قم در نخستین جشنواره ملی تالاب

قم ـ ایرنا ـ نخستین جشنواره ملی آثار خبری در حوزه تالاب روز پنجشنبه با معرفی نفرات برگزیده در بخش های خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافی و فیلم و موشن گرافی به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره آثار خبری در حوزه تالاب که به صورت مجازی برگزار شده بود، "سید محمدرضا بهشتی پور" خبرنگار آزاد ایرنا مرکز استان قم در بخش خبر و گزارش با خبر "تالاب مره در استان قم شکار ممنوع شد" موفق به کسب رتبه برگزیده شد.

مراسم اختتامیه این جشنواره که از روز ۱۲ مهرماه سال جاری در سه بخش "خبر و گزارش"، "عکس و اینفوگرافی" و "فیلم و موشن گرافی" فراخوان شده بود، امروز با سخنرانی احمدرضا لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور به کار خود پایان داد.

گفتنی است تالاب مره در کویر مرکزی کشور با وسعت بیش از ۳۳ هزار هکتار در کیلومتر ۵۰ جاده قم ـ گرمسار واقع شده‌ است، اما در حال حاضر به دلیل خشکسالی های گسترده و قطع حقابه‌های زیست محیطی، دارای وضعیت بسیار شکننده‌ای است.

این تالاب مهمترین میزبان پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در استان قم که همه ساله شاهد حضور دسته‌های بزرگی از انواع مرغابی، غاز، آبچیلک، کاکایی، حواصیل، فلامینگو، خروس کولی، دم جنبانک، چکاوک کاکلی، کفچه نوک و گاوچرانک است.

/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha