معاون استاندار: طرح‌های عمرانی نیمه تمام تهران تکمیل شود

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: طرح‌های عمرانی با اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اجرا شود تا هر چه سریعتر مردم از خدمات این طرح‌ها برخوردار شوند.

عبدالرضا چراغعلی روز پنجشنبه در جریان بازدید از طرح‌های عمرانی شهرستان پیشوا گفت: یکی از اولویت‌های شهرستان، شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز و پرخطری است که در صورت عدم اصلاح می‌تواند مشکلاتی را برای تردد خودروهای عبوری به وجود آورد.
وی افزود: طرح‌های اصلاح هندسی و یا احداث میادین باید به صورت کارشناسی در جلسات شورای ترافیک و اخذ نظر از کارشناسان بررسی شود تا در صورت عدم وجود معارض، نسبت به اجرای آن اقدام شود.
چراغعلی تأکید کرد: مهمترین اصل در استان تهران، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالاست تا هر چه سریعتر مردم از خدمات این طرح‌ها برخوردار شوند.
وی با اشاره به اجرای طرح قطار حومه‌ای تهران- ورمین – پیشوا و لزوم اجرای طرح‌های نیمه تمام آن اظهار داشت: اجرای دو پل روگذر در شهرستان پیشوا فرصت مناسبی برای ارائه خدمات مناسب حمل و نقل ریلی به مردم جنوب‌شرق تهران است که لازم است تا با رفع مشکلات موجود، هر چه سریعتر این پروژه‌ها تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
فرماندار پیشوا نیز در جریان این بازدید اظهار کرد: با اجرای خط ۴  قطار حومه‌ای تهران- ورامین-پیشوا، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی در محل تقاطع روستاهای محمدآباد و قلعه‌سین پیشوا، اقدام به احداث پل روگذر کرده است که به دلیل مشکلاتی از جمله وجود معارض، عدم تأمین دسترسی مناسب برای مناطق روستایی و شهری و عدم تامین رمپ های دسترسی محلی، اجرای آن به کندی پیش رفته است. 
حسین عباسی افزود: تکمیل پل‌های روگذر از اولویت‌های مهم راه آهن در شهرستان پیشواست که به دلیل مشکلاتی پیش رو و عدم تکمیل، برای مردم مشکلاتی را به وجود آورده است.
وی تصریح کرد: تعریض ایستگاه راه آهن و ایجاد بلوار در محدوده ایستگاه به منظور رفاه حال مسافران در دستور کار شهرداری قرار دارد.
وی همچنین با اشاره به احداث ساختمان جدید شهرداری پیشوا گفت: این طرح در زیر بنای ۵ هزار مترمربع و در ۵ طبقه در حال احداث است که در حال حاضر فاز یک آن ۹۵ درصد و فاز دو ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
فرماندار پیشوا افزود: فاز نخست ساختمان اداری شهرداری به مساحت 3 هزار و 500 مترمربع شامل ۳ طبقه است که در ایام الله دهه فجر امسال و فاز دو شامل پارکینگ و نیم طبقه آخر در نیمه اول سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد. 
وی تصریح کرد: با افتتاح فاز یک، مجموعه اداری شهرداری شامل مدیریت، معاونت‌ها و تمامی واحدهای اداری و فنی به این ساختمان منتقل می‌شوند.
معاون عمرانی استانداری تهران در سفر یک روزه به پیشوا از پروژه‌های راه آهن، ورزشگاه ۵ هزار نفری، مجتمع‌های مسکونی آژینه و خورشید هشتم، پروژه‌های شهری و کمربندی شمالی ورامین-پیشوا بازدید کرد.
پیشوا با بیش از 80 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =