تظاهرکنندگان  در آلبانی خواستار استعفای وزیر کشور شدند

تهران - ایرنا - در پی کشته شدن یک جوان به ضرب گلوله پلیس آلبانی به علت نقض مقررات منع آمدوشد برای مهار شیوع کرونا، صدها نفر با تظاهرات در برابر وزارت کشور خواستار استعفای وزیر کشور آلبانی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، پلیس آلبانی چهارشنبه شب برای متفرق کردن صدها تظاهرکننده که در اعتراض به قتل یک مرد جوان تجمع کرده بودند، از گاز اشک آور استفاده کرد. یک مرد ۲۵ ساله بنام "کلودیان راشا" اوایل وقت سه‌شنبه در جریان اعمال مقررات منع آمد و شد برای جلوگیری از گسترش کرونا به ضرب گلوله پلیس کشته شد اما مقامات پلیس این رویداد را کاربرد بیش از حد زور توصیف کردند. 

پلیس اعلام کرده که این فرد به دستورات ماموران برای توقف توجهی نکرده و حامل سلاح بوده است اما بعدا این مساله را تکذیب و اعلام کرد که این فرد سلاح به همراه نداشته است. 

در این حال تظاهرکنندگان چهارشنبه شب با تجمع دربرابر وزارت کشور خواستار استعفای وزیر کشور شدند و یک درخت کریسمس دربرابر وزارت کشور را به آتش کشیدند. در جریان تظاهرات چهارشنبه دو مامور پلیس و یک خبرنگار مجروح شدند. مامور پلیسی که فرد جوان را برای نقض مقررات منع امد و شد کرونایی به قتل رسانده، بازداشت شده و تحقیقاتی در خصوص این رویداد آغاز شده است.

پلیس آلبانی در بیانیه‌ای تاکید کرد که این مامور پلیس مطابق قانون عمل نکرده است. 

دولت آلبانی تدابیر مختلفی از جمله مقررات منع رفت و آمد برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اجرا کرده است. 

در هفته‌های اخیر اعتراضات شماری از مردم در برخی کشورهای دیگر اروپایی از جمله آلمان و انگلیس در مخالفت با ادامه محدودیت‌های کرونایی نیز به خشونت کشیده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha