دانش آموزان شاهرودی در مسابقه برنامه نویسی کشوری  اول شدند

شاهرود - ایرنا - رییس آموزش و پرورش شاهرود گفت: دانش آموزان این شهرستان رتبه نخست کشوری در مسابقات برنامه نویسی اندروید را کسب کردند.

به گزارش ایرنا ، سید محمد موسوی روز پنجشنبه با بیان اینکه این مسابقات با حضور دانش آموزان سراسر کشور در فضای مجازی برگزار گردید، افزود: ۲ دانش آموز دبیرستان نمونه دولتی رسول اکرم (ص)  موفق به کسب این رتبه شدند.

وی ادامه داد: دانش آموزان ابوالفضل علیزاده و مسعود لطفیان توانستند با همکاری و راهنمایی اساتید راهنما به این مهم دست یابند.

موسوی با تقدیر از عوامل اجرایی پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان شاهرود و تبریک این موفقیت اظهار داشت: موفقیت‌های چشم گیر دانش آموزان شهرستان عوامل متعددی دارد که یکی از آنها فراهم کردن بستر در پژوهش‌سرای دانش آموزی این شهرستان بوده که توانسته زیرساخت‌های خوبی را برای آنان  فراهم کند.

رییس آموزش و پرورش شاهرود ابراز امیدواری کرد؛ در آینده ای نزدیک با تلاش دانش آموزان، مساعدت اولیا و همکاران شاهد موفقیت‌های چشمگیری در رشته‌های مختلف آموزشی و پرورشی این شهرستان باشیم.

به گفته وی شهرستان شاهرود دارای توانمندی‌های علمی و فناوری بسیاری است که با سرمایه‌گذاری بر روی آن‌ها می‌توان این موفقیت‌ها را استمرار بخشید.

در استان سمنان حدود ۱۲۰ هزار دانش آموز تحصیل می‌کنند که از این میزان، ۳۲ هزار و۳۰۰ دانش آموز سهم شهرستان شاهرود است که در ۵۶ پیش دبستانی، ۱۴۲ مدرسه دولتی و ۳۹ مدرسه غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها