۱۱ هزار امدادگر در آذربایجان‌غربی آماده خدمت‌رسانی در فصل زمستان هستند

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفرروز امدادگر این نهاد در استان با آغاز فصل سرما در نقاط مختلف استان در حالت آماده‌باش قرار دارند.

امیرجعفرزاده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد در ۲۳ پایگاه ثابت و موقت هلال احمر در نقاط مختلف استان قرار دارند و در صورت لزوم خدمات ضروری را به حادثه‌دیدگان ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین ۴۵ فروند روز بالگرد، یک‌هزار و ۱۷ دستگاه روز خودرو نجات، یک‌هزار و ۶۰۰ دستگاه روز خودرو امدادی به همراه یک‌هزار و ۸۰۰ دستگاه روز آمبولانس سازمان حمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی در حالت آماده‌باش قرار دارند که در صورت لزوم به مناطق مورد نظر اعزام می‌شوند.

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان‌غربی بیان کرد: با ورود سامانه بارشی به آذربایجان‌غربی تمامی تیم‌های امداد جاده‌ای هلال‌احمر استان به صورت آماده‌باش هستند.

جعفرزاده اظهار کرد: نیروهای عملیاتی تمامی شهرستان‌ها با تجهیزات کامل آماده اعزام و کمک‌رسانی به در راه‌ماندگان می‌باشند و در صورت اعلام نیاز برای ارسال اقلام امدادی از جمله چادر، پتو و بسته‌های امدادی و اسکان موقت هموطنان گرفتار در برف و کولاک آماده هستند.

وی اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن فصل بارندگی‌ها، رانندگان باید زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی، سوخت کافی و لباس گرم به‌ همراه داشته باشند.

وی بیان کرد: شهروندان گرفتار در کولاک می‌توانند با شماره ۱۱۲ این نهاد تماس بگیرند تا از خدمات امدادی هلال‌احمر بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا اطلاع‌رسانی عمومی جهت افزایش آگاهی‌های مردم جهت به حداقل رساندن حوادث، دسترسی به حداکثر توان مقابله با حوادث زمستانی با مشارکت همکاران و امدادگران و سازمان‌های همکار و پاسخگویی صحیح، به موقع و کامل به حوادث زمستانی از جمله اهداف این سازمان است.

امدادرسانی در سوانح جاده‌ای، رهاسازی خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک، آموزش و کمک به بستن زنجیرچرخ در جاده‌های برفی، انجام امداد و کمک‌های اولیه سرپایی، خدمات اسکان اضطراری برای در راه ماندگان در پایگاه‌های جاده‌ای و توزیع اقلام زیستی و غذایی از جمله خدماتی است که جمعیت هلال‌احمر در طرح زمستانی ارائه می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =