نماینده دهلران: ایجاد اشتغال پایدار از طریق سازمان اتکا دنبال می شود

ایلام - ایرنا - نماینده شهرستان های آبدانان، بدره، دره شهر و دهلران در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان و رونق بخش کشاورزی از طریق سازمان اتکا در دهلران به جد دنبال می شود.

بهزاد علیزاده شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست با مدیرعامل سازمان اتکا در محل کشت و صنعت اتکای دهلران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲ هدف شامل استفاده مطلوب و بهینه از اراضی کشاورزی متعلق به سازمان اتکا در شهرستان بیش از پیش و تحرک بخشی بیشتر به فعالیت حوزه کشاورزی منطقه در این نشست بحث و بررسی شد.

وی اظهار داشت: هدف بعدی ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان منطقه است و سازمان اتکا می تواند در این حوزه با استفاده از ظرفیت هایی که در اختیار دارد، موثر باشد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیمات خوبی در این جلسه با نظر مساعد مدیرعامل سازمان اتکا از جمله تنوع کشت و تغییر و اصلاح کشت محصولاتی که در منطقه انجام می شود و همچنین ایجاد صنایع تبدیلی با جدیت در دستور کار قرارگرفت.

علیزاده افزود: قرار است مزیت های منطقه را در حوزه صنایع تبدیلی برنامه ریزی و روی تولید ماکارونی در منطقه و احداث صنعت بسته بندی کار شود.

رییس مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه دام و طیور تصمیمات و دستوراتی صادر شد که امیدواریم در آینده بتوانیم از خیر و برکت این تصمیمات برای مردم منطقه بهره مند شویم.

علیزاده افزود: میزان اراضی در اختیار اتکای شهرستان حدود سه هزار و ۳۰۰ هکتار  است که امسال ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار آن زیر کشت رفته و اغلب کشت گندم است.

وی با اشاره به مشغول بکار بودن ۱۰۰ نفر از نیروهای بومی در اتکای دهلران افزود: با توجه به تغییری که در نوع کشت و تنوع کشت و ایجاد صنایع تبدیلی مد نظر است امیدواریم که ظرفیت اشتغال برای جوانان منطقه بیشتر شود.

مدیر عامل شرکت منا وابسته به سازمان اتکا

مدیرعامل شرکت منا وابسته به سازمان اتکا نیز گفت: افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در کشت و صنعت اتکای دهلران مد نظر است.

سید جواد شامخی افزود: در این نشست برای مجموعه دهلران برنامه ریزی منسجمی صورت گرفته است تا افزایش سطح زیرکشت در اتکای دهلران انجام شود.

وی یادآور شد: بنا داریم بر روی توسعه و تولید انواع بذور کلزا و غلات کار گسترده شود تا بتواند در توسعه بخش کشاورزی شهرستان موثر باشد.

مدیرعامل شرکت منا گفت: هزار هکتار از اراضی توسط اتکای شهرستان دهلران زیر کشت آبی می روند که این مقدار می تواند سطح زیر کشت غلات و کلزا و انواع محصولات علوفه ای را به خود اختصاص دهد.

شامخی تاکید کرد: سازمان اتکا سازمانی خودجوش و توانا و یکی از بهترین بخش های اقتصادی کشور است که منسجم و دارای برنامه است و اقدامات عمومی هر ساله در بحث رونق تولید داریم و در کل کشور با توجه به کشت و صنعت های مختلفی که داریم  زمینه اشتغال سه هزار نفر فراهم شده است.

فرماندار دهلران نیز گفت: یکی از تصمیمات مهم این جلسه پیوند میان سازمان اتکا در شهرستان با اتحادیه مرغداران است که سازمان اتکا نهاده ها و جوجه را تامین و تضمین خرید مرغ از مرغداران در دستور کار قرار دهد.

مجید عسگری افزود: این کار باعث چرخش در حوزه مرغ و باعث  فعال شدن مرغداری های نیمه فعال و راکد خواهد شد.

وی صنایع بسته بندی و راه اندازی کارخانه ماکارونی را از دیگر موضوعات این جلسه د انست و گفت: طی ۲ هفته آینده سازمان اتکا بررسی ها در این زمینه را انجام و شهرستان نیز روند تسهیل در فرایند را فراهم خواهد کرد.

فرماندار دهلران معرفی ظرفیت های شهرستان به سازمان اتکار را از دیگر اقدامات ذکر کرد و اظهار داشت: سازمان اتکا نیز این ظرفیت ها را بررسی و در زمینه هایی که امکان سرمایه گذاری باشد، مشارکت می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha