رونمایی از کتاب فریاد بشر، اثری از هنرمند و کنش‌گر ایرانی

تهران- ایرنا- همزمان با هفتاد و دومین سال تصویب سند حقوق بشر، میزگردی با موضوع آگاهی و چگونگی گذر از خشونت و جنگ‌ با حضور شهرداران، معماران، کنش‌گران اجتماعی و فرهنگی و مدیران ارشد سازمان ملل متحد در تورنتو به صورت آنلاین برگزار و کتاب فریاد بشر نیز رونمایی خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از نویسنده کتاب فریاد بشر، در این اثر احمدرضا نوری مجموعه ای از تصاویرهای مرتبط با وقایع تلخ قرن بیستم را بازسازی و برای دوربین عکاسی اجرا کرده است و آمار و ارقام رسمی، تعداد کشته‌شدگان و آسیب‌دیگان جنگ‌های قرن بیستم را نیز قید کرده است. 

این، هنرمند و کنش‌گر فرهنگی، که پیش ازین در جشن هفتادوپنجمین سال تاسیس سازمان ملل متحد، به اجرای موسیقی پرداخته بود، در این تصاویر و در این کتاب تلاش دارد تا بازسازی این وقایع از راه هنر و فرهنگ، بار دیگر به ضرورت مقابله با خشونت و جنگ و تخریب تاکید کند. 

این هنرمند و کنش‌گر فرهنگی، بر این باور است که: تا توان دیگرپذیری و تاب‌آوری، بر اساس آگاهی جمعی و تبعیت از قوانین جهانی مشروعیت نیابد، هر فرد و یا گروه و یا جریانی به خود اجازه خشنوت و تضییع حقوق غیر را خواهد داد. 

این میزگرد در روز پنجشنبه ۲۰ آذر ماه، در تورنتو و به صورت آنلاین با حضور مدیران و شهرداران مطرح جهان برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha