اردوی تیم بسکتبال سه نفره زنان دی ماه برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون بسکتبال گفت: اردوی تیم ملی سه نفره زنان ایران جهت حضور در پیکارهای گزینشی المپیک توکیو، اواخر دی ماه در سه مرحله برگزار می‌شود.

فریده شجاعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: قرار بود اردوی تیم بسکتبال سه نفره آذر ماه برگزار شود، اما مربیان تیم‌های باشگاهی برای در اختیار گذاشتن ملی‌پوشان به دلیل تداخل با لیگ برتر، مخالفت کردند و به همین دلیل درخواست کردند تا در فاصله تعطیلات لیگ، اردوی تیم ملی اواخر دی ماه برپا شود.

وی افزود: ۱۰ نفر به اردو دعوت شدند پاسپورت «آنا بهشتیان» که اوکراینی است، درست نشد و در نهایت ۹ نفر در تمرینات تیم ملی شرکت می‌کنند.

نایب رییس فدراسیون بسکتبال با اشاره به اینکه تا قبل از عید این اردو را در سه مرحله برپا می‌کنیم، گفت: اردوی اول ۵ روزه و باقی اردوها ۳ روزه خواهد بود. با توجه به اعزام ملی‌پوشان به بازی‌های ساحلی در ۱۳ فروردین سال آینده و مسابقات گزینشی المپیک در اردیبهشت ماه از آمادگی نسبی تا آن زمان برخوردار می‌شوند. هر چند ممکن است به دلیل بحران کرونا این تاریخ هم تغییر کند.

وی در خصوص تیم ملی بسکتبال ۵ نفره خاطرنشان کرد: با توجه به بحران کرونا هنوز خبری از مسابقات نیست اما در طول برگزاری رقابت‌های لیگ برتر روند انتخابی تیم ملی را خواهیم داشت تا به محض اعلام تاریخ دقیق مسابقات برون مرزی بازیکنان برای اعزام آماده باشند.

شجاعی درباره مثبت شدن تست کرونای برخی از بازیکنان تیم شهر گرگان یادآور شد: پیش از آغاز لیگ برتر، دستورالعملی را مصوب کردیم که هر تیمی بیش از پنج کرونایی داشته باشد در آن هفته بازی‌هایش لغو خواهد شد. چون هر گروه یک هفته در میان بازی می‌کنند در واقع در دو هفته قرنطینه آن تیم تمام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین بازی معوقه آن تیم به دلیل آنکه مشکل تردد نداشته باشند و هزینه‌بر نباشد، یک روز قبل از بازی بعدی آنان برپا خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار ورزش