۱۹ آذر ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۲
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84141462
۰ نفر

برچسب‌ها

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- ترافیک روان خودرویی در جاده‌های تربت‌حیدریه با وجود بارشها، افزایش آزمایش‌های کرونا در همین شهرستان، مرگ ناشی از سقوط در کوره آجرپزی و اهدای صدها سبد غذایی در تایباد از مهمترین خبرهای کوتاه روز چهارشنبه در خراسان ضوی هستند.

تایباد
هزار و ۸۰۰ بسته سبد غذایی از ابتدای آذر ماه جاری تاکنون با همکاری موسسه خیریه و نیکوکاری امام هادی (ع) و جمعی از شهروندان نیکوکار تهرانی بین خانواده‌های نیازمند شهرستان مرزی تایباد توزیع شده است. این بسته‌ها هر یک به ارزش ۲ میلیون ریال و شامل کالای اساسی همچون برنج، ماکارونی، روغن و گوشت قرمز در بخشهای مرکزی و میان ولایت این شهرستان در اختیار نیازمندان قرار گرفت. در همین چارچوب ظرف یک ماه اخیر ۲۰ راس گوسفند و یک راس گوساله در این منطقه ذبح و گوشت آن بین خانواده‌های نیازمند تایبادی توزیع شد. هزار سبد غذایی دیگر هم با همت نیکوکاران تایبادی در حال آماده‌سازی برای توزیع همزمان با نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در این شهرستان است. 

تربت‌حیدریه 

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تربت‌حیدریه از نیاز به تامین ۲۲۰ میلیارد ریال برای تجهیز و تامین نیازهای ضروری این سازمان خبر داد. عظیم چوپان به خبرنگار ایرنا گفت: تنها ۱۸۰ میلیار ریال از این مبلغ برای خرید نردبان هیدرولیکی مورد نیاز است. وی خودرو فرماندهی، خودرو نجات و پیشرو، ماشین‌آلات سنگین عملیاتی، دستگاه تنفسی، ستهای تخصصی حریق و نجات، تجهیزات غواصی و انفرادی مورد نیاز آتش‌نشانان را از دیگر اقلام ضروری مورد نیاز آتش‌نشانی تربت‌حیدریه ذکر و بیان کرد: نوسازی ساختمان ایستگاه مرکزی، ساخت ایستگاه آتش‌نشانی در منطقه شهید قرهنی و بلوار شهید باهنر و همچنین در هسته مرکزی شهر از دیگر نیازهای اساسی هستند. آتش‌نشانی تربت‌حیدریه ۶۱ نفر نیروی عملیاتی و چهار کارمند اداری دارد.

مشهد

سرپرست منطقه ششم عملیات آتش‌نشانی شهر مشهد گفت: راننده‌ای امروز در پی سقوط خودرو به محل دپوی خاک رس در محل یک کوره آجرپزی در منطقه التیمور این شهر جان باخت. سرآتشیار علی محمد کاظمی در گفتگو با خبرنگار ایرنا علت این رخداد را نامعلوم ذکر و بیان کرد: جسم بی‌جان این مرد ۳۶ ساله از زیر آوار خاک خارج و تحویل ماموران نیروی انتظامی حاضر در صحنه شد.

تربت‌حیدریه 

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تربت‌حیدریه گفت: با وجود بارش‌ باران ظرف ۲ روز اخیر هیچ مشکلی برای رفت و آمد خودروها و همچنین راههای روستایی این شهرستان ایجاد نشده است. حسین شیرمحمدیان در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت با فعالیت ۴۰ راهداری با بهره‌گیری از ۳۰ دستگاه خودرو راهداری ۵۰۰ تن شن و نمک در جاده‌های تربت‌حیدریه پاشیده شده است.
اداره هواشناسی تربت‌حیدریه نیز از افزایس حجم بارندگی در سال زراعی جاری نسبت به پارسال به میزان ۱۴ میلیمتر خبر داد. 

تربت‌حیدریه 

معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه از افزایش ظرفیت نمونه‌گیری آزمایشهای طبی کرونا در مناطق زیرپوشش این دانشگاه خبر داد. دکتر مجتبی خلوصی گفت: با راه‌اندازی مرکز غربالگری بیماری‌ کووید ۱۹ در مرکز خدمات جامع سلامت امام خمینی (ره) تربت‌حیدریه همه موارد ارجاعی از پایگاههای سلامت مراکز و خانه‌های بهداشت شهرستان در این مرکز توسط پزشک معاینه و در صورت نیاز از افراد مشکوک نمونه گرفته می‌شود. دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت ارائه می‌کند. این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha