هت‌تریک حضور فیلم‌کوتاه ایران در ترکیه و برزیل

تهران- ایرنا- سه فیلم کوتاه ایرانی در تازه‌ترین حضور بین‌المللی خود در ترکیه و برزیل با دیگر آثار سینمای دنیا رقابت می‌کنند.

فیلم کوتاه پشت پنجره ها به نویسندگی پگاه امامی و کارگردانی مهدی ایروانی به بخش مسابقه جشنواره بین المللی آمیتی ترکیه راه یافت.

این جشنواره که هر سال برگزار می شود، در سال جاری با محوریت مودت و دوستی برگزار می شود و از آنجایی که مضمون این فیلم کوتاه درباره بزرگداشت کودکان سرطانی است به بخش مسابقات این جشنواره راه یافته است.

جشنواره آمیتی ترکیه در روزهای ۱۱ تا ۱۳ دسامبر در شهر استانبول ترکیه برابر با ۲۱ تا ۲۳ آذرماه برگزار می شود.

فیلم کوتاه پشت پنجره ها پیش از این هم در جشنواره های بین المللی متعددی از جمله جشنواره «فالودی» در بوداپست شرکت کرده و به بخش مسابقات راه یافته بود. این فیلم همچنین جایزه فیلم برگزیده جشنواره بین المللی ارزینجان ترکیه را نیز دریافت کرده بود.

حضور ۲ فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره برزیلی

فیلم کوتاه قلب برفی و فرشتگان نمی میرند به جشنواره ای در کشور برزیل راه پیدا کردند.

 فیلم کوتاه قلب برفی و فرشتگان نمی میرند به نویسندگی و کارگردانی علیرضا بیگلری به دومین فستیوال Festival de Cinema de Alter do Chão کشور برزیل راه پیدا کردند.

موضوع فیلم کوتاه قلب برفی درباره صلح جهانی است و فرشتگان نمی میرند نیز درباره از جان گذشتگی و فداکاری های کادر درمان برای مبارزه با کرونا و نجات انسان ها است.

این جشنواره از ۹ تا ۱۳ دسامبر برابر با ۱۹ تا ۲۳ آذر برگزار می شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha