آیت‌الله علم‌الهدی: هنر باید در خدمت دین قرار گیرد

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: یکی از مشکلات ما این است به جای اینکه هنر را در خدمت دین قرار بدهیم دین را در خدمت هنر قرار دادیم.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در شبکه اجتماعی ایتا، وی در دیدار با رییس حوزه هنری کشور افزود: می شود از هنرمندان انقلابی به درستی حمایت کرد تا ارزش انقلاب را بیان کنند.

وی ادامه داد: باید بتوانیم هنرمندانی تربیت کنیم که ارزش‌های خالص دین و انقلاب اسلامی را با خط و هنرشان به مردم نشان دهند نه اینکه تحت تاثیر هنرمندانی قرار گیرند که هدفشان ترویج بی دینی در تمام اقوام است.

امام جمعه مشهد گفت: ما باید تربیت کننده هنرمندان انقلابی و ارزشی باشیم که هنر را در خدمت به انقلاب در آورده‌اند. حوزه هنری باید فضایی باشد تا هنرمند دینی و ارزشی با قدرت در آن فعالیت کند.

وی با بیان اینکه جریان هنر یک جریان لطیفی است افزود: در یک چنین موقعیتی اگر هنرمند تقوا داشته باشد، هم خودش نمی‌لغزد و هم می‌تواند روی اطرافیانش تاثیرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: باید هنرمندیابی کنید زیرا ما فرزندان انقلابی و متدین بسیار داریم که هنرمند هستند و در کمال گمنامی کار می‌کنند. باید در بین نوجوانان استعدادیابی کنیم تا بعدها بیانگر هنر لطیف انقلاب اسلامی باشند.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: حوزه هنری برای این تشکیل شد که هنرمندانی که دارای ارزش های انقلابی هستند در این حوزه کنار هم جمع شوند و کار کنند و هنر در خدمت انقلاب باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها