بخش ناشنوایان کتابخانه مرکزی همدان افتتاح شد

همدان _ ایرنا _ بخش ناشنوایان کتابخانه مرکزی همدان به ‌مناسبت هفته افراد دارای معلولیت، با حضور جمعی از مسوولان استان افتتاح و اعتبار آن در بودجه سال آینده پیش‌بینی شد.

به گزارش ایرنا، فرماندار همدان روز چهارشنبه در این آیین خاطرنشان کرد: در استان همدان ۶ هزار ناشنوا شناسایی شده که ۳ هزار و ۵۰۰ نفر آن در شهرستان همدان حضور دارند.

حسین افشاری با بیان اینکه وجود کتابخانه ویژه ناشنوایان اقدام بسیار مهم، نو و بدیعی بود که صورت گرفت تا این قشر از جامعه نیز بتوانند بیشتر در عرصه‌های مختلف اجتماع حاضر شوند، افزود: در سال آینده برای تهیه منابع و وسائل مورد نیاز ناشنوایان بر اساس نظر متخصصان در بخش ناشنوایان کتابخانه مرکزی اعتبار پیش بینی می شود.  

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز در این آیین اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی را مرکز اجتماع تعریف کردیم که فرد می‌توانند سواد اطلاعاتی مورد نیاز خود را تأمین کند.

عاطفه زارعی افزود: کتابخانه مرکزی هشت هزار و ۵۰۰ متر مربع زیر بنا دارد که ناشنوایان می‌توانند به فراخور نیاز خود از آن استفاده کنند.

وی اضافه کرد: بخش تخصصی ناشنوایان به منظور ایجاد ارتباط بیشتر با این قشر ایجاد شده است تا بتوانند خدمات بهتری تعریف کنند.

زارعی با بیان اینکه بخش تخصصی نابینایان و کم بینایان نیز پیش از این در کتابخانه مرکزی همدان افتتاح شده بود، ابراز امیدواری کرد: با افتتاح این بخش در کتابخانه مرکزی، بتوانیم ارتباط بیشتری با ناشنوایان نیز ایجاد کنیم و منتظر آنها در کتابخانه‌های عمومی پس از پایان بیماری کرونا هستیم.

در این مراسم تفاهم نامه همکاری بین انجمن ناشنوایان استان و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به امضا رسید.

در حال حاضر ۱۱۶ کتابخانه در استان با یک میلیون و ۳۲۶ هزار و ۱۵۸ نسخه کتاب و ۸۰ هزار نفر عضو که ۴.۲۷ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهد، وجود دارد که به ازای هر ۱۰۰ نفر ۷۶ کتاب در کتابخانه‌های استان موجود است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =