طرح‌های محرومیت‌زدایی در بخش سیمکان جهرم در حال اجراست

شیراز-ایرنا- فرماندار ویژه شهرستان جهرم گفت: با هدف محرومیت‌زدایی از بخش سیمکان این شهرستان، عملیات احداث جاده دسترسی به مناطق سخت گذر و محروم این بخش همچنین حل مسائل برق و کانال دفع آب‌های سطحی در حال اجراست.

مهدی شفعیان چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار افزود: قسمت‌های عمده‌ای از محور سیمکان به جهرم و محور سیمکان به میمند عملیات احداث و تعریض آن انجام گرفته است و ۶ کیلومتر این محور از دوزه به زاغ بلوارکشی و آسفالت می‌شود.

وی ابراز کرد: در این بخش جاده اتصال دهستان پشت‌پر به دهستان پیش‌پر به دلیل تغییر و تحول راهداری و راه و شهرسازی زمان‌بر شد که اکنون مناقصه جدید آن برگزار شده است.

شفیعیان بیان کرد: همچنین در حال حاضر عملیات اجرایی ۸.۵ کیلومتر از جاده دسترسی منطقه پشت کوه که در منطقه‌ای کوهستانی و سخت گذر قرار دارد، در حال اجراست.

فرماندار جهرم اضافه کرد: جاده شاه نورالدین پروژه فعالی است که در حال انجام است و بسیاری از محورهای روستایی بخش سیمکان یا بهسازی شده یا در دست اقدام است.

احداث کانال سنگی دفع سیلاب روستای شاغون

شفیعیان گفت: به منظور هدایت و کنترل آب فصلی و دفع سیلاب روستای شاغون بخش سیمکان کانال سنگی با اعتبار ۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات حوادث به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال احداث است.

پروژه انتقال برق پایدار به بخش سیمکان

فرماندار ویژه شهرستان جهرم گفت: به منظور انتقال برق پایدار تعداد ۱۳۰ فونداسیون نصب دکل خط انتقال پروژه آماده شده و ۷۰۰ تن آهن‌آلات برای  پایه و دکل برق نیاز است که یک سوم آن در منطقه قرار گرفته و ۷۰ درصد سیم مورد نیاز به حجم ۲۰۰ تن نیز تهیه شده است.

شفیعیان بیان کرد: به منظور احداث خط انتقال این پروژه به طول ۴۰ کیلومتر تاکنون هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

فرماندار جهرم ابراز کرد: عمده تجهیزات مورد نیاز ایستگاه واقع در سیمکان تأمین و تاکنون نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات خریداری شده است.

وی بیان کرد: ترانس ایستگاه مستقر شده و از اوایل دی ماه کار اجرایی و نصب و تست و راه‌اندازی تجهیزات شروع می‌شود.

بخش سیمکان در فاصله ۶۰ کیلومتری شهرستان جهرم قرار دارد. شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =