حاج‌علی‌اکبری:  انسجام ملی پاسخ قاطع نظام به اقدامات دشمن است

بجنورد- ایرنا- رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: انسجام ملی، پاسخ قاطع نظام به جنایت‌ها و اقدامات دشمنان است که این همدلی در سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سیلمانی و چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری‌زاده به دنیا نشان داده خواهد شد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد تاکید کرد: کشور هم اکنون نیاز به همبستگی ملی و انسجام هر چه بیشتر در برابر کفر جهانی دارد.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ادامه اظهار داشت: ائمه جمعه در استان هان ظرفیتی ارزشمند برای اعتلای فرهنگ دینی و انقلابی کشور هستند و درحقیقت نماینده فقیه در استان ها و امامت جمعه موهبتی، الهی است که هدایت فرهنگی،  اجتماعی و سیاسی مردم را از سوی رهبر معظم انقلاب بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه در تمامی شهرستان ها، پشتوانه ای محکم برای مسوولان در پیشبرد اهداف و ارزش های انقلابی هستند، تصریح کرد: ائمه جمعه هم ناظری امین برای حرکت مسوولان استانی در مسیر مستقیم انقلاب و هم حامی و هدایتگر موثر در پیشبرد ارزش های انقلابی هستند و پشتوانه اصلی این حرکت برپایی باشکوه نماز جمعه و یاد خدا است.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی در سال ۹۱ نقطه عطفی در تاریخ این استان است، یادآور شد: تبیین مسئله تمدن اسلامی و سبک زندگی اسلامی در بین جوانان خراسان شمالی توسط مقام معظم رهبری نه تنها دستاوردی معنوی برای استان داشت بلکه دستاوردی عظیم برای کل کشور بود زیراکه از سویی نشانگر ظرفیت این خطه برای طرح مسائل اساسی و بنیادین است و از سویی دیگر نقشه راهی برای پیدا کردن حرکت اصلی به سوی ارزش های اسلامی و انقلابی کشور است.

وی افزود: طرح مسئله آموزش فلسفه به کودکان، مسجد و جوانان، ارتباط مسجد با بسیج و کانون های فرهنگی از دیگر مباحثی است که معظم له در سفر به این استان آن را از منابع اصلی برای پیدا کردن کلید حقیقی در راستای اعتلای فرهنگ دینی و اسلامی دانستند.  

وی با بیان اینکه وحدت و همدلی اقوام مختلف خراسان شمالی باید خوب صیانت شود، اظهار داشت: حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی امام جمعه سابق بجنورد از شخصیت های با سابقه ای است که نه تنها منشا خدمت در کسوت امامت جمعه دارند بلکه سابقه فعالیت و خدمت موثر در معاونت فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه را نیز داشتند.

وی افزود: در حقیقت ایشان جزو ائمه جمعه ای بودند که همیشه حضوری با نشاط و باطراوات در جامعه و خطبه هایی موثر در تریبون های نماز جمعه داشتند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به انتصاب حجت الاسلام رضا نوری به نمایندگی ولی فقیه در استان و امامت جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: حجت الاسلام نوری نیز از افراد بومی استان و دارای صلاحیت های علمی و عملی برای قبول این مسوولیت هستند که با توفیق الهی نقشی موثر در مسیر گام دوم انقلاب خواهند داشت.

اجماع همگانی برای انتخاب نماینده ولی فقیه خراسان شمالی 

مسوول دفتر ارتباطات حوزوی مقام معظم رهبری نیز در این آیین گفت: در انتخاب حجت الاسلام رضا نوری به عنوان نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد اجماع همگانی در استان وجود داشت.

حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدیان افزود: در حقیقت حجت الاسلام و المسلمین نوری از شخصیت هایی است که تمامی جریانات استان نسبت به ایشان نگاهی مثبت دارند.

وی با بیان اینکه خراسان شمالی توانمندی های عظیمی بیشتری برای فعال شدن دارد، تصریح کرد: این استان با تقدیم ۳ هزار شهید در جبهه مقاومت و حضور در میدان سخت و دشوار به خوبی درخشیده است.

وی افزود: همچنین این استان از مراکز آموزش عالی و حوزه های علمیه خوبی برخوردار است که با بهره مندی از این ظرفیت ها می تواند برای جبران عقب ماندگی های استان بهره ببرد.

حجت الاسلام محمدیان با اشاره به اینکه صبر و استقامت ملت ایران در برابر توطئه ها، فشارها و تحریم های ظالمانه ستودنی است، یادآور شد: ما مسوولان باید قدردان ملت ایران باشیم، ملتی که علی رغم بسیاری از مشکلات بعد از گذشت ۴۰ سال به خوبی ثابت کرده اند که پای انقلاب و ارزش های اسلامی هستند.

وی با اشاره به ترور شهید فخری زاده یادآور شد: اگرچه ترور آسیب می زند ولی دشمنان اسلام و انقلاب به خوبی می دانند که جریان مقاومت در منطقه و فرامنطقه چگونه قدرت پیدا کرده است.

مسوول دفتر ارتباطات حوزوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: در واقع بهای این تحریم های ظالمانه، مقاومت و ایثارگری های مردم در پیشرفت های علمی، اقتصادی و فرهنگی کشور قابل مشاهده است.

وی با بیان کلاس انسانیت مقدم بر کلاس ایمان است، افزود: تا وقتی مسوولان کلاس انسانیت و خدمت های خالصانه و بی منت به مردم را نگذرانند به کلاس ایمان نخواهند رسید زیراکه رسول اکرم فرموده اند محبوب ترین افراد نزد خدا کسانی هستند که بیشترین فایده را به مردم برسانند.

قرائت متن حکم رهبر انقلاب اسلامی برای نمایندگی ولی فقیه استان خراسان شمالی و تقدیم لوح سپاس به حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور توسط مسوولان استانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

دیدار با اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان استان از دیگر برنامه های سفر رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و معاون امور حوزوی دفتر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی عنوان شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha