۱۹ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84140838
۰ نفر

برچسب‌ها

نشست مجازی معرفی هنر خوشنویسی ایرانی در ژاپن برگزار می شود

تهران- ایرنا- نشست مجازی «معرفی هنر خوشنویسی ایرانی و کارگاه آموزشی در ژاپن» از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در توکیو در نرم افزار زوم برگزار می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، این نشست در راستای معرفی فرهنگ و هنر ایرانی - اسلامی و در ادامه سلسله نشست های تخصصی رایزنی فرهنگی برگزار می شود.

در این نشست تخصصی و کارگاه آموزشی، خانم «هیساکو تسونادا» از هنرمندان برجسته ژاپنی که حدود ۳۰ سال در زمینه خوشنویسی ایرانی فعالیت کرده به سخنرانی می پردازد.

خانم هیساکو آثار ارزشمندی از خود برجای گذاشته، نمایشگاه های مختلفی برپا کرده و شاگردان زیادی را هم تربیت کرده است.

وی استاد زبان و ادبیات فارسی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن هم هست که دوره های تدریس خوشنویسی را نیز با همکاری نمایندگی به اجرا در می آورد.

خوشنویسی ایرانی یکی از برجسته ترین هنرهای ایرانی است که طرفداران فراوانی در ایران و علاقه مندان زیادی در جهان دارد و آثار خارق العاده ای از این هنر زیبا وجود دارد ضمن آن که این هنر، تحت تاثیر هنر اسلامی در ایران بسیار رشد کرده و پس از آن نیز تا آسیای میانه، افغانستان و شبه قاره هند توسعه یافت که در این نشست به آنان اشاره خواهد شد.

در این برنامه علاوه بر معرفی هنر خوشنویسی ایرانی، تجربیات، آثار و فعالیت های این هنرمند و نمونه هایی که از سوی وی اجرا خواهد شد هم ارائه می گردد.

اطلاعات این برنامه به زبان ژاپنی در لینک پایگاه اطلاع رسانی رایزنی فرهنگی به آدرس https://bit.ly/۲VYRowR قرار دارد.

این نشست روز شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ (۱۲ دسامبر) ساعت ۱۵ به وقت توکیو (۰۹:۳۰ به وقت تهران) در فضای مجازی زوم با لینک
https://us۰۲web.zoom.us/j/۸۳۶۴۵۵۹۴۹۵ و یا در اپلیکیشن موبایل یا برنامه کامپیوتری زوم با کد شناسه زیر قابل دریافت است.
Meeting ID: ۸۳۶-۴۵۵-۹۴۹۵

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha