کره جنوبی واکسیناسیون کووید-۱۹ را تا ماه مارس آغاز می‌کند

تهران- ایرنا- کره جنوبی در حال پیگیری سفارشات خود برای خرید واکسن کووید-۱۹ است که می تواند ۴۴ میلیون نفر معادل ۹۰ درصد جمعیت این کشور را پوشش دهد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری یونایتدپرس، «پارک نئونگ هو» وزیر بهداشت این کشور در یک جلسه توجیهی اعلام کرد که دولت قصد دارد این واکسن ها را از ارائه دهندگان مختلف از جمله شرکت های «فایزر»، «مدرنا»، «آسترازنکا» و «جانسون اند جانسون» خریداری کند.

پارک گفت: واکسن های آسترازنکا قبلاً از طریق قرارداد پیش خرید ایمن شدند و ۱۰ میلیون نفر از مردم کره جنوبی را پوشش می دهند اما سایر قراردادها معلق است.

دولت اعلام کرده است که قصد دارد به مقدار کافی واکسن از شرکت های فایزر و مدرنا سفارش دهد تا ۱۰ میلیون نفر دیگر از مردم این کشور را پوشش دهند؛  چهار میلیون نفر دیگر هم از شرکت جانسون اند جانسون، واکسن دریافت می کنند.

دوزهای واکسن برای ۱۰ میلیون نفر دیگر از طریق تسهیلات COVAX  که تحت مدیریت «سازمان بهداشت جهانی» است، تأمین می شود.

به گزارش شبکه الجزیره، پارک گفت: ما در ابتدا برنامه ریزی کرده بودیم که برای ۳۰ میلیون نفر واکسن تهیه کنیم اما تصمیم به خرید بیشتر گرفتیم؛ زیرا در مورد موفقیت نامزدهای واکسن عدم اطمینان وجود دارد و رقابت برای خریدهای اولیه در میان کشورها شدید است."

به نوشته روزنامه JoongAng، واکسن های شرکت آسترازنکا حداکثر تا ماه مارس سال میلادی آینده (اسفند ۹۹) توزیع می شوند اما زمان توزیع سایر واکسن ها هنوز تایید نشده است. این درحالی است که «کوون جون ووک» معاون کنترل و پیشگیری از بیماری های کره جنوبی، ماه نوامبر اعلام کرد که اکثر واکسن های کووید-۱۹ پس از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، عرضه خواهند شد.

به گزارش ایرنا، بعد از شروع واکسیناسیون عمومی کووید-۱۹ در روسیه، انگلیس نیز دیروز سه‌شنبه طرح سراسری تزریق واکسن کرونا را آغاز کرد و امیدوار است که تا تابستان سال آینده جمعیت ۶۶ میلیون نفری این کشور واکسینه شوند.

بر اساس این طرح در انگلیس، یک خانم ۹۰ ساله به نام «مارگارت کینان» که هفته آینده ۹۱ سالش خواهد شد اولین واکسن کرونا از نوع فایزر – بیون‌تک را ساعت ۶ و ۳۱ دقیقه صبح به وقت محلی در بیمارستان شهرستان کاونتری دریافت کرد. او می‌گوید که این بهترین هدیه تولد در تمام طول عمرش بوده است.

انگلیس نخستین کشور جهان است که با تائید واکسن فایزر-بایون‌تک عملیات تزریق این واکسن را آغاز کرده است.

دولت این کشور ۴۰ میلیون واحد از واکسن یادشده را خریداری کرده که در محموله اول ۸۰۰ هزار واحد از آن را دریافت کرده تا ظرف هفته‌های آینده آن را تزریق کند.

چهار میلیون واحد دیگر از همین واکسن هم در راه است که تا پایان ماه دریافت خواهد شد.

دولت انگلیس در مرحله نخست قصد دارد تا افراد بالای ۸۰ سال و برخی نیروهای بهداشتی را که در محدوده افراد آسیب‌پذیر قرار دارند، واکسینه کند تا سریع‌تر به زندگی عادی بازگردند.

پس از آن به ترتیب افراد با آسیب پذیری بالا واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

بیش از ۷۰ بیمارستان در سراسر انگلیس در اجرای طرح دولت مشارکت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =