۱۹ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۱
کد خبرنگار: 3059
کد خبر: 84140761
۰ نفر

برچسب‌ها

شکست طرح ترور مادورو در روز انتخابات ونزوئلا

تهران - ایرنا - «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا از خنثی سازی طرح دولت کلمبیا برای ترور او در روز برگزاری انتخابات پارلمانی (یکشنبه/ ۱۶ آذر) خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، با گذشت کمتر از یک هفته از انتخابات پارلمانی سرنوشت ساز ونزوئلا که سبب شد تا پس از پنج سال هدایت مجلس ملی توسط حزب مخالفان، اکثریت کرسی های این نهاد کلیدی به نمایندگان حزب «سوسیالیست متحد» تحت حمایت دولت این کشور اختصاص یابد، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا ساعاتی پیش، دولت کلمبیا را به طرح ریزی برای اقدام به ترور او در روز انتخابات (یکشنبه/ ۱۶ آذر) متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری افه، مادورو همچنین دیروز (سه شنبه) در نشستی مطبوعاتی در کاراکاس گفت، از یک منبع اطلاعاتی بسیار قابل اعتماد مطلع شدیم که دولت «ایوان دوکه» رئیس‌جمهوری کلمبیا در حال برنامه ریزی و تدارک حمله ای برای ترور من در روز انتخابات بودند.  

وی در ادامه گفت: دوکه از مقر رسمی ریاست جمهوری کلمبیا در طراحی ترورم در روز انتخابات مشارکت داشت، این درست است و تدابیر لازم اتخاذ گردید.

گفتنی است مقامات انتخاباتی ونزوئلا روز دوشنبه اعلام کردند ۶۷.۶ درصد از پنج میلیون و ۲۰۰ هزار رای در انتخابات پارلمانی کشور متعلق به نامزدهای حامی مادوروست.

این در حالی است که دولت ترامپ سعی کرده بود تا با غیرقانونی خواندن انتخابات ونزوئلا مردم این کشور را از حضور در پای صندوق رای منصرف کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار جهان