۷۵۰۰ دوز واکسن آنفلوانزا برای جانبازان خراسان رضوی تامین شد

مشهد- ایرنا- معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: هفت هزار و ۵۰۰ دوز واکسن آنفلوانزا برای جانبازان و ایثارگران استان تامین شده است که از این تعداد تاکنون بیش از چهار هزار دوز تزریق شده و بقیه در نوبت تزریق قرار دارد.

محمدجواد غلامپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با همکاری بنیاد شهید خراسان رضوی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مرحله نخست جانبازان ۵۰ درصد به بالا، جانبازان شیمیایی و جامعه ایثارگری دارای بیماری سخت درمان و وابسته به تخت در مشهد به صورت رایگان واکسن آنفلوانزا دریافت کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر واکسیناسیون رایگان والدین و همسران شهدا بالای ۶۰ سال و ایثارگران دارای بیماری سخت درمان و وابسته به تخت در شهرستانها و دیگر گروه‌های ایثارگری واجد شرایط در حال انجام است.

خراسان رضوی با دارا بودن حدود ۳۰۰ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس، ۱۷ هزار و ۲۸۴ شهید، ۴۹ هزار و ۸۱۴ جانباز و سه هزار و ۳۹۷ آزاده در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است. شمار جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد این استان هزار و ۸۷۹ نفر و تعداد جانبازان ۷۰ درصد خراسان رضوی نیز ۷۰۹ نفر است

هم اکنون جمعیت زیرپوشش خدمات بنیاد شهید خراسان رضوی ۳۱۴ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها