بسته ۷۰۰ میلیارد دلاری ژاپن برای مقابله با کرونا تصویب شد

تهران- ایرنا- کابینه ژاپن یک بسته محرک اقتصادی دیگر به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار را تصویب کرد که شامل اقدام هایی برای مقابله با تاثیرات همه گیری جهانی ویروس کرونا بر اقتصاد می‌شود.

به گزارش ایرنا، تلویزیون ژاپن روز چهارشنبه اعلام کرد این بسته شامل تامین اعتبار برای حمایت از بیمارستان ها و خانه های سالمندان علاوه بر کمک مالی به کسب و کارها می شود.

از آنجایی که ژاپن سعی دارد تا سال ۲۰۵۰ در جهت به صفر رساندن خالص رد پای کربن حرکت کند، این بسته سرمایه‌گذاری در فناوری های سبز را افزایش می دهد.

بودجه طرح هایی برای تمدید برنامه ترویج مسافرت داخلی نیز از طریق این بسته تامین خواهد شد. دولت ژاپن طرح های تشویقی با عنوان «سفر برو» را با هدف نجات صنایع گردشگری و توریستی این کشور از مدت ها پیش فعال کرده است.

دولت همچنین به شرکت هایی که سعی دارند از اخراج کارمندانشان در شرایط کرونایی اجتناب کنند، کمک خواهد کرد.

«سوگا یوشیهیده» ‌نخست وزیر ژاپن که در جلسه ای با مقام های ارشد صحبت می‌کرد، گفت: «انتظار داریم این بسته اقتصادی مشاغل کارمندان را حفظ کرده، به ادامه تجارت کمک نموده، اقتصاد را احیا کند و نیز از طریق فناوری‌های سبز و دیجیتالی، راه را برای رشد باز کند.»

دولت ژاپن پیش از این ۲۰۰ میلیارد دلار در قالب بسته اولیه ویروس کرونا تصویب کرده بود که از آن برای جبران خسارت اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا استفاده کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار جهان