گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت فرماندهان شهید در عراق

بغداد - ایرنا - به مناسبت نخستین سالگرد شهادت فرماندهان پیروزی بر گروه تروریستی «داعش» سردار سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی «قدس» و «حاج ابومهدی المهندس» معاون سازمان «الحشد الشعبی» عراق، قرار است برنامه‌های ویژه گرامیداشت در این کشور برگزار شود.

به گزارش امروز (چهارشنبه) ایرنا، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق به همین این مناسبت همایش ویژه فرهنگی و ادبی تحت عنوان «همایش فرماندهان قهرمان پیروزی بر داعش و مبارزه با تروریسم جهانی» در بغداد برگزار می‌کند.

براساس بیانیه‌ای که رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق منتشر کرد، این همایش با هدف یادمان فرماندهان شهیدان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس برگزار می‌شود و شرکت کنندگان می‌توانند تولیدات فکری و ادبی خود را با الهام گرفتن از راهی که این دو شهید مقاومت ترسیم کرده‌اند، ارائه کنند.

عنوان‌های مهم تعریف شده برای ارائه تولیدات فرهنگی و ادبی در این همایش به شرح زیر است:

زندگی دو شهید مقاومت و قهرمانان مبارزه با تروریسم جهانی

دفاع از حقوق مظلومان پیام شهدای مقاومت

شهدای مقاومت براداران ایمانی و جهاد و ولایتمداری هستند

نقش شهدای مقاومت در نشر فرهنگ مقاومت و شهادت

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق گفته است که علاقه مندان به شرکت در این همایش در انتخاب سبک و سیاق مطالب به صورت ادبی یا هنری مختار هستند.

برای کارهای برتر جوایزه ویژه در نظر گرفته شده و کارهای ممتاز این همایش در سطح رسانه و شبکه‌های اجتماعی بازتاب داده می‌شود.

در بخش ادبی علاقه مندان می‌توانند به صورت شعر، داستان، قصه کوتاه، قطعات ادبی، خاطرات، مقاله، پژوهش و دیگر تولیدات فکری و ادبی خود را ارائه کنند.

در حوزه هنری نیز علاقه مندان به صورت تابلو نقاشی، عکس، هنرهای تجسمی، خطاطی یا پوستر و گرافیک طرح‌های خود را به مدیریت همایش ارسال کنند.

در حوزه فیلم نیز تهیه فیلم کوتاه، پویا نمایی، فعالیت‌های فرهنگی، ایجاد وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی از دیگر حوزه‌های در نظرگرفته شده در این همایش ویژه است.

مهلت پایانی مشارکت کارهای ادبی و فرهنگی در همایش ۲۶ دسامبر (ششم دی ماه ۹۹) اعلام شده و همایش و نتائج مسابقه فرهنگی و هنری در ۵ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۶ دی ماه ۹۹) اعلام خواهد شد.

مشارکت در همایش یادمان فرماندهان شهید پیروزی بر تروریسم از طریق «واتساب» و «تلگرام» خواهد بود.

 سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار جهان