دمای هوای استان قزوین به منفی ۱۱ درجه رسید

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: دمای هوا در شهرستان‌های آوج و بویین زهرا به منفی ۱۱ درجه سانتیگراد رسید.

مهدی آخوندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، از اواخر وقت امروز امواج ناپایداری وارد منطقه می‌شود که پیامد آن افزایش ابر خواهد بود و برای فردا و در برخی مناطق استان، به ویژه نیمه شمالی بارش‌های پراکنده برف پیش‌بینی می‌شود. 

این کارشناس هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی پایدار امروز استان، خاطرنشان کرد: با توجه به ساکن بودن هوای سرد در منطقه، همچنان شاهد پدیده مه در برخی نقاط استان خواهیم بود و به لحاظ دمایی نیز طی امروز و فردا با افزایش جزیی دما روبرو خواهیم بود.

وی اضافه کرد: برای روزهای جمعه و شنبه شاهد وضعیت جوی پایدار هستیم و هم اکنون نیز جنوب شهر قزوین و پاره‌ای از مناطق پوشیده از مه است.

آخوندی تصریح کرد: بیشینه دمای هوای استان در شبانه‌روز گذشته مربوط به شهر رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر بوده و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت منفی ۵ تا یک درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha