حاج‌علی‌اکبری: همزبانی ائمه جمعه با جوانان نیاز کشور است

بجنورد- ایرنا- رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: جوان‌گرایی در انتخاب ائمه جمعه از سیاست‌های این شورا است زیرا همراهی و هم‌زبانی با جوانان با توجه به بافت جمعیتی، از نیازهای کشور است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، سه شنبه شب در بدو ورود به خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری،  جوان گرایی معنای خاص خود را دارد به گونه ای که ائمه جمعه در عین جوان بودن باید از صلاحیت علمی، اخلاقی و تجربه خاص برخوردار باشند.

وی افزود: در حقیقت جایگاه امامت، جایگاه خاصی است و افرادی که به این مسوولیت کلیدی انتخاب می شوند باید از صلاحیت و پختگی لازم برخوردار باشند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در خصوص سفر خود به خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در درجه نخست حامل سلام و ابراز محبت رهبر بزرگوار انقلاب به مردم این استان هستم.

حجت الاسلام حاج علی اکبری افزود: همچنین آمده‌ایم تا از یک دهه تلاش نماینده ولی فقیه در استان، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی، که منشا خیر و برکت در خراسان شمالی بودند،  تجلیل کرده و به توفیق الهی،  حجت الاسلام و المسلیمن رضا نوری را به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد معرفی کنیم.

حضور در گلزار شهدای بجنورد و ادای احترام به مقام شامخ شهدا، حضور در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد و دیدار با اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان استان از برنامه های سفر رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و معاون امور حوزوی دفتر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی عنوان شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =