اصفهانیان: در هفته پنجم فقط یک اشتباه داشتیم؛ گل صنعت نفت سالم بود

تهران- ایرنا- سرپرست کمیته داوران گفت: فقط در در دیدار استقلال تهران و صنعت نفت آبادان ، متاسفانه کمک داور به اشتباه صحنه را آفساید تشخیص داد و گل سالم صنعت نفت را مردود اعلام کرد اما در بقیه بازی‌های هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران خوشبختانه شاهد عملکرد خوبی از داوران در بودیم.

به گزارش ایرنا، فریدون اصفهانیان درباره عملکرد داوران در هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال عنوان کرد: جلسه آنالیز و بازبینی مسابقات ظهر امروز (سه شنبه ۱۸ آذرماه) با حضور کلیه اعضای آنالیز داوری برگزار شد. با توجه به گزارش‌های ناظران مشکلی خاصی در بازی‌ها وجود نداشت. فقط در در دیدار استقلال تهران و صنعت نفت آبادان، متاسفانه کمک داور به اشتباه صحنه را آفساید تشخیص داد و گل سالم صنعت نفت را مردود اعلام کرد. اما در بقیه بازی‌ها خوشبختانه شاهد عملکرد خوبی از داوران در بودیم.

وی درباره اظهارات سرمربی ذوب آهن در خصوص اعلام پنالتی به سود تیم شهرخودرو گفت: پس از بررسی و بازبینی فیلم دیدار ذوب آهن اصفهان برابر شهرخودرو، کاملا مشخص شد تصمیم داور درباره اعلام پنالتی به سود شهرخودرو درست و صحیح بود. به نظرم بهتر است این عزیزان قبل از اینکه فیلم بازی را ببیند اظهارنظر کارشناسی انجام ندهند.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال همچنین بیان داشت: در ادامه جلسه آنالیز امروز یک وبینار ۲ ساعته‌ای با داوران لیگ برتر داشتیم. در این نشست تمام اشتباهات بازی‌های ۵ هفته لیگ برتر را با خود داوران مرور و بررسی کردیم و توضیحات لازم نیز را به آنها یادآوری کردیم.

وی افزود: آنچه مسلم است کمیته داوران هم در انتخاب داوران و هم برای نظارت در چارچوب مقررات و دستورالعمل‌های کمیته اقدام می‌کند. بدون شک اگر داوران اشتباه تاثیرگذاری در مسابقات داشته باشند آنها را اعلام خواهیم کرد و طبق آیین نامه کمیته داوران با آنها رفتار خواهد شد و اساسا از نقدهای سازنده استقبال می‌کنیم و تقاضا داریم از مواردی که دور از شان جامعه فوتبال است، پرهیز شود.

اصفهانیان در پایان گفت: با توجه به جوانگرایی که در داوران ایجاد کردیم، امیدواریم در آینده داوران جوان جایگزین داوران باتجربه شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha