۱۸ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۶
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 84140046
۰ نفر

برچسب‌ها

دبیر: کشتی ایران در خطر است

سمنان- ایرنا- رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران گفت:‍ کشتی ایران در خطر است و اگر با این روند ادامه یابد، تا پنج سال دیگر از کشتی خبری نخواهد بود.

به گزارش ایرنا، علیرضا دبیر روز سه‌شنبه در دیدار با استاندار سمنان در محل دفتر استاندار، اظهار داشت: کشتی آرام آرام در شهرهای بزرگ در حال کنار گذاشته شدن است و این زنگ خطری جدی برای علاقمندان و دوستداران این رشته کهن و اصیل ایرانی به شمار می رود. 

وی به راهکار لازم برای کمک به کشتی ایران اشاره کرد و گفت: با آسیب شناسی انجام شده و دعوت از صاحب نظران و پیشکسوتان، در تلاشیم ضمن بررسی مشکلات و تنگناهای ایجاد شده، راهکارهای ارتقای کشتی در استان های کشور و دنیا را مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهیم. 

دبیر اضافه کرد: راه اندازی برنامه دایره طلایی، افزایش فعالیت های آموزشی و اطلاع رسانی در فضای مجازی، عملیاتی کردن برنامه ها، دیدار چهره به چهره با استانداران و مسئولان ورزش استان های کشور، از جمله اقدام های جدیدی است که با هدف ارتقای سطح کشتی و گسترش همه جانبه آن در حال انجام است. 

 وی تصریح کرد: کشتی رشته اصیل و کهن ایرانی است و همچون فرش و پسته ایران به‌ عنوان‌ یک نماد برای کشور به شمار می رود که در صورت بی توجهی و سهل انگاری نسبت به آن شاهد کم رونقی و نابودی آن خواهیم بود.  

 دبیر بیان کرد: استان سمنان می‌تواند با قهرمان پروری و استعداد یابی به کشتی کشور کمک کند، چرا که اگر این استان یک قهرمان کشتی را به عرصه بین الملل ارائه کند بی شک تا سال ها آثار مثبت و تشویقی آن در میان جوانان و نوجوانان ادامه می‌یابد. 

 وی افزود: هدف از توجه به کشتی صرفا قهرمان پروری و معرفی قهرمانان به دنیا نیست بلکه این رشته می تواند علاوه بر غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان ، سهم موثری در کاهش تخلف ها و اقدام های حاشیه ای ایفا کند.  

دبیر خاطر نشان کرد: هر چه در حوزه ورزش سرمایه گذاری شود بی تردید از میزان بزهکاران و متخلفان کاسته خواهد شد.  

وی ادامه داد: از استاندار سمنان تقاضا داریم، بیش از گذشته در تامین امکانات سخت افزاری و مورد نیاز کشتی و هم در تامین اعتبارات مورد نیاز جهت استعداد یابی و پرورش ورزشکاران توانمند، به فدراسیون کشتی ایران کمک کنند. 

دبیر تصریح کرد: برخی از شهرستانهای استان سمنان استعداد و توانمندی توسعه و گسترش ورزش کشتی را در خود دارد که در صورت مشارکت بیشتر فرمانداران می توانیم آینده ای درخشان را برای کشتی استان سمنان تصور کنیم.  

رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران گفت: به‌ عنوان یک سرباز در خدمت ورزش استان سمنان هستم و امیدوارم بتوانم با همکاری مدیران استان، گام های بلند و اساسی را برای توسعه ورزش استان به‌ویژه رشته کشتی برداریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha