حفظ سهمیه رشته ترای‌اتلون در المپیک پاریس

تهران- ایرنا- بر اساس آخرین مصوبات کمیته بین‌المللی المپیک ۱۱۰  ورزشکار در رشته ترای‌اتلون در قالب ۳ رقابت برای کسب مدال در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس شرکت خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک برنامه رویدادها و سهمیه ورزشکاران را برای بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ تصویب کرد که در آن در رشته ترای‌اتلون، سه مسابقه برگزار و ۳ مدال در انفرادی مردان، انفرادی زنان و مختلط امدادی توزیع خواهد شد. سهمیه ورزشکاران نیز همانند المپیک ۲۰۲۰، تعداد ۱۱۰ ورزشکار خواهد بود.

ماریسول کاسادو رییس ترای‌اتلون جهانی و عضو کمیته بین المللی المپیک اظهار داشت: ترای‌اتلون جهانی از کمیته بین المللی المپیک درخواست کرده بود تا ۲ مسابقه و ۲ مدال دیگر به رقابت‌های ترای‌اتلون المپیک ۲۰۲۴ افزوده و سهمیه ورزشکاران را نیز افزایش دهد.

وی افزود: زیرا ما معتقدیم که مسابقات ترای‌اتلون می‌تواند حضور بیشتر و پر تعدادتری در المپیک داشته باشد اما پس از بحث و گفتگوهای زیاد به این نتیجه رسیدیم که این حرکت در حال حاضر امکان پذیر نیست، چرا که تعداد ورزشکاران اکثر رشته های ورزش در المپیک پاریس کاهش می یابد.

سهمیه ورزشکاران المپیک پاریس ۲۰۲۴، با احتساب ورزش‌های جدید ۱۰ هزار و ۵۰۰ ورزشکار تعیین شد که در مجموع ۵۹۲ نفر کمتر از بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ (۱۱۰۹۲ نفر) است.

بیشتر ورزش ها در بازی‌های پاریس ۲۰۲۴ با کاهش سهیمه مواجه شده‌اند و ترای‌اتلون یکی از معدود ورزش‌هایی است که سهیمه پیشین خود را در این بازی‌ها حفظ می‌کند که شامل ۵۵ مرد و ۵۵ زن می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha