۱۸ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۸
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 84139675
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۱۳ حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شد

همدان _ ایرنا _ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: امسال ۳۱۳ حلقه چاه غیرمجاز در این استان مسدود شد که شهرستان کبودراهنگ با ۱۱۲ چاه بیشترین و فامنین با یک چاه کمترین تعداد انسداد چاه‌های غیرمجاز را به خود اختصاص دادند.

منصور ستوده روز سه شنبه در این باره با بیان اینکه شهرستان همدان نیز با انسداد ۷۷ چاه غیرمجاز در رتبه دوم قرار دارد افزود: دادگستری، نیروی انتظامی و دستگاه‌های اجرایی همکاری بسیار مناسبی با این شرکت در انسداد چاه‌های غیرمجاز استان دارند. 

وی ادامه داد: با اجرای طرح تعادل بخشی از نیمه دوم سال ۹۳ در همدان تاکنون، نزدیک به ۵۰۵۰ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسدود شده که موجب صرفه‌جویی بیش از ۳۳۴ میلیون مترمکعب در مصرف آب‌های زیرزمینی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه گروه های گشت و بازرسی به طور شبانه‌روزی دشت‌های استان را بازرسی می‌کنند عنوان کرد: ۲۳ گروه گشت و بازرسی در راستای نظارت بر چاه‌های مجاز، جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های استان به طور شبانه‌روز دشت‌ها را کنترل می‌کنند.

ستوده خاطرنشان کرد: با چاه‌های مجاز استان که برداشت بیشتر از پروانه بهره‌برداری دارند نیز برخورد می‌شود تا در راستای حفاظت از منابع آبی استان همدان گام‌های اساسی و جدی برداشت.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۹۷ کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز نصب شده است و بر اساس پیش‌بینی برنامه اقتصاد مقاومتی تا پایان سال ۱۳۹۹، تعداد این کنتورها به ۵۰۰ عدد می‌رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =