۲۰۴ میلیارد تومان برای عمران و آبادانی نیکشهر اختصاص یافته است

چابهار- ایرنا- فرماندار نیکشهر در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: در یک سال اخیر با پیگیری‌های انجام شده حدود ۲۰۴ میلیارد تومان برای عمران و آبادانی نیکشهر اختصاص یافته که تاکنون ۲۵ درصد آن تخصیص پیدا کرده است.

ضیاالحق هاشمزهی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ایجاد رفاه در زندگی مردم و افزایش امید به زندگی جمعیت ۱۵۴ هزار نفری نیکشهر نیازمند تلاش در جهت تامین زیرساخت‌ها و حل مشکلات در بخش‌های مختلف است. 

وی بیان کرد: با توجه به اینکه ۱۳ هزار کیلومترمربع وسعت نیکشهر است بر تخصیص اعتبارات و پیگیری مطالبات مردم این شهرستان تاکید ویژه‌ای داریم.

فرماندار نیکشهر بر بازگشایی ۳۰ کیلومتر راه روستایی حوزه داروکان، مکی، گرگان و گو تاکید کرد و افزود: بیش از ۶۰ کیلومتر راه نیازمند زیرسازی هستند. 

وی اظهارداشت: جاده ترانزیتی چابهار به نیکشهر و ایرانشهر به دلیل ترافیک بالا و تردد کامیون‌ها نیازمند بازسازی و آسفالت مجدد و اصلاح مسیر است.

هاشمزهی افزود: سخت گذر بودن نیکشهر و پراکندگی جمعیت نیازمند ساخت خانه بهداشت، تکمیل چارت بهداشت و درمان و تخصیص نیرو و پزشک براساس استاندارد و جمعیت است.

وی گفت: برخی پروژه‌های آبرسانی شهرستان نیکشهر بیش‌از ۱۰ سال نیمه تمام رها شده و نیاز است هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند.

فرماندار نیکشهر بر تکمیل طرح نیمه تمام انتقال آب پایین دست سدخیرآباد تاکید و گفت: تاخیر در اجرای پروژه هزینه‌های زیادی بر دوش دولت گذاشته و هزینه‌ها روز به روز بیشتر و بر حجم مشکلات افزوده می‌شود.

وی به مشکلات حوزه تلفن و اینترنت در نیکشهر اشاره کرد و ادامه داد: فیبر نوری باید در این شهرستان اجرا شود تا هر روز شاهد قطعی تلفن و اینترنت نباشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =